تفاوت کیفیت و قیمت شاهین بناب و ظفر بناب چیست؟


در شمال غرب کشور کارخانه های تولید پروفیل فولادی فراوانی وجود دارد که در این میان دو برند در زمینه تولید میلگرد شهرت بیشتری دارند. می توان گفت کارخانه ظفر بناب با مجتمع فولاد شاهین بناب که یکی از زیرمجموعه های فولاد صنعت بناب می باشد در این مرحله همواره در عرصه تولید و فروش در رقابت بوده اند. ویژگی های هر دو برند آنها را به انتخابی مناسب برای خریداران در میان بسیاری از کارخانه ها تبدیل می کند. اما هنگام انتخاب بین این دو مجموعه، به مقایسه دقیق تری نیاز داریم. در این مقاله به مقایسه سکشنال های تولید شده با این دو نام تجاری از نظر ویژگی های اصلی و تعیین کننده می پردازیم.

میلگرد ظفر بناب یا شاهین بناب؟! چه سایزها و گریدهایی از این دو برند همیشه در خط تولید هستند؟

گاهی اوقات می توانید برای دریافت اندازه ها یا گریدهای مورد نظر به وب سایت های مرجع خرید و فروش مراجعه کنید. اگر برخی از این بخش ها را در لیست قیمت آنها نیافتید و یا اطلاعات کافی در مورد آنها ثبت نشده است، در این صورت بهتر است با کارشناسان مربوطه تماس بگیرید. این به این دلیل است که برخی از اندازه ها به طور معمول در این دو مجتمع تولید نمی شوند.

فقط اقلام خاصی را می توان همیشه از طریق این دو کارخانه تهیه کرد. معمولاً ظفر بناب محصولات سایز ۸ و ۱۰ را در گرید A2 تولید می کند و در گرید A3 سایزهای متفاوتی از ۱۲ تا ۲۸ دارد. شاهین همچنین دارای مقاطع درجه A2 در سایزهای ۸ و ۱۰ است و گریدهای A3 را در سایزهای ۱۲ تا ۳۲ تولید می کند. آخرین اطلاعات، اتصالات سایز ۳۲ محصول معمولی خط تولید مجتمع ظفر نیست و در موارد دیگر این دو برند دارای سایز و درجه های مشابه هستند.

ظفر بناب و شاهین بناب در نمای نزدیک برای مقایسه اندازه نشان داده شده اند.

سایزهایی که همیشه در هر دو برند موجود است، پرکاربردترین میلگردهای مورد تقاضا محسوب می شوند. اما اگر خرید شما شامل سایزهای دیگر است، باید محاسبه کنید که آیا خرید سایزهای دیگر به طور جداگانه از کارخانه های دیگر مقرون به صرفه تر است یا اینکه نیاز به خرید از مجتمع دیگری دارید.

مقایسه ویژگی های ضروری و موثر دو برند برای تصمیم گیری خرید

علاوه بر اندازه و کلاس، مشخصات زیادی در مورد این دو می توان گفت، اما ویژگی های اصلی انتخاب ما را تا حد زیادی تعیین می کند:

مقایسه قیمت دو برند

محصولات هر دو مجموعه در رده قیمتی متوسط ​​قرار دارند. قیمت یراق آلات بنابکمی گرانتر از رقیب خود است. از نظر مقایسه قیمت توجه داشته باشید که امتیاز این محصول بر حسب کیلوگرم بوده و آرمیچر ظفر بناب به دلیل وزن سبک هر شاخه و تفاوت جزئی کیفیت، قیمت بالاتری نسبت به رقیب خود دارد و همانطور که اشاره خواهیم کرد این تفاوت در وزن بین محصولات این دو کارخانه به دلیل تفاوت در روش های تولید آنهاست.

به گفته کارشناسان آهن آنلاین:

تغییرات قیمت یراق آلات ظفر بناب به صورت روزانه و لحظه ای است. به همین دلیل حتی کوچکترین تغییر در بازار آهن مانند: نوسانات نرخ ارز، تغییر قیمت مواد اولیه، کاهش یا افزایش تقاضا و عرضه می تواند بر قیمت روز میلگرد در بازار تأثیر بگذارد. این محصول فولادی تولید شده در کارخانه ظفر بناب با دارا بودن استانداردهای مختلف ملی و بین المللی توانسته جایگاه خوبی در بازار آهن کشور به خود اختصاص دهد و علاوه بر مصرف داخلی به سایر کشورها نیز صادر می شود. امروزه قیمت یراق آلات بناب به عواملی مانند اندازه، وزن و نوع استاندارد بستگی دارد.

با توجه به نوسانات زیادی که همیشه گریبانگیر بازار فولاد است، بهتر است قبل از خرید از منابع معتبر، قیمت این دو برند را بررسی کنید. همچنین در نظر داشته باشید که هزینه خرید کالا تنها یکی از موارد مهم است و نباید از کیفیت و سایر مشخصات غافل شوید.

یراق آلات ظفر بناب در کارخانه به صورت تافت نشان داده شده است.

مقایسه کیفیت دو برند

از آنجایی که این محصول اغلب در ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، یکی از مهمترین ویژگی های آن کیفیت می باشد. برای اینکه در پایان کار ساختمانی سالم و سالم داشته باشید، مصالح شما از جمله میلگردها باید از کیفیت خوبی برخوردار باشند. یکی از مواردی که این دو برند را به دو رقیب در زمینه تولید فولاد تبدیل کرده است، کیفیت خوب آنهاست. این ویژگی در کنار قیمت مناسب، هر دو انتخاب را اقتصادی کرد.

محصولات این دو کارخانه مطابق با استاندارد ملی و همچنین دارای استانداردهای روسیه و اروپا و سایر استانداردهای بین المللی می باشد. این استانداردها بر اساس مواد اولیه، وزن و مقاومت مقطع فولادی اندازه گیری می شوند. وزن و دوام آن را در جدول اطلاعات محصول مشاهده می کنید.

مقایسه وزن شاخه های میلگرد تولید شده در دو برند شاهین بناب و ظفر بناب

این دو برند بر اساس استاندارد ملی و همچنین بر اساس استاندارد روسیه تولید می شوند که به این معنی است که هر دو رقیب در یک محدوده وزن استاندارد قرار دارند. در همان محدوده وزن استاندارد، تفاوت کمی در وزن بین این دو وجود دارد.

مقایسه دقیق مقاطع این دو برند از نظر وزن هر شعبه نشان می دهد که محصولات مجتمع شاهین بناب وزن بیشتری نسبت به رقبای خود دارند. بنابراین اگر به عنوان یک صنعت به قیمت این محصول نگاه کنیم، می توان گفت که قیمت آن پایین است قیمت یراق آلات شاهین بناب در مقایسه با رقیب، این به دلیل وزن بالاتر هر شاخه است. در واقع یکی از عوامل موثر در تعیین قیمت برای خرید آرمیچر شاهین بناب و رقیب آن، وزن شاخه این محصول می باشد.

به گفته کارشناسان آهن آنلاین:

«قیمت روز میلگرد شاهین بناب به عوامل مختلفی بستگی دارد. این محصول فولادی در سایزهای ۸ تا ۳۲ و در استانداردهای A2 و A3 تولید می شود. با توجه به بالا بودن کیفیت محصولات کارخانه شاهین بناب، این میلگرد همواره مورد توجه پیمانکاران بوده و اطلاع از تغییرات قیمت میلگرد شاهین بناب ۱۴، ۱۶، ۱۸ و غیره برای آنها مهم است.

بررسی هزینه های حمل و نقل با توجه به موقعیت جغرافیایی هر کارخانه

هزینه حمل و نقل یکی از مواردی است که در هنگام خرید کالاهای فولادی برای خریداران اهمیت دارد. هر چه از محل تولید و فروش کالا فاصله بگیرید، هزینه حمل و نقل بیشتری را باید بپردازید. هر دو مجتمع مقایسه شده در این مقاله در استان آذربایجان شرقی و در شهرستان بناب قرار دارند. از این رو از نظر مسافت و هزینه حمل تفاوتی بین این دو وجود نخواهد داشت.

حمل میلگرد شاهین بناب با تریلر نشان داده شده است.

آخرین کلمه

در این مقاله دیدیم که این دو برند از بسیاری جهات بسیار شبیه هم هستند. شاید سال ها رقابت باعث شده هیچ یک از آنها نخواهند در ویژگی های مهم کمبود داشته باشند. در واقع میلگردهای تولیدی هر دو کارخانه انتخابی مناسب و اقتصادی هستند.

به طور کلی برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کیفیت و قیمت قطعات تولیدی در دو برند ظفر بناب و شاهین بناب می توانید به سایت آهن آنلاین مراجعه نمایید.

Ahanonline.com

تلفن تماس: ۰۲۱-۵۴۷۱۲

آدرس: پلاک ۱۱۴، پلاک ۱۱۴، پلاک ۱۱۴، پلاک ۱۱۴، پ.

ایمیل: [email protected]