تمدید طرح ساعات کاری منعطف برای کارکنان در اصفهان


به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، حسین حق شناس معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: مهرماه امسال همزمان با بازگشایی مدارس و دانشگاه ها و پس از دو سال تعطیلی در زمان شیوع ویروس کرونا. شیوع این بیماری در مقایسه با دوره قبل از کرونا، شاهد تقاضای بیشتری برای سفر با ماشین بود. حمل و نقل عمومی.

وی افزود: آمارها نشان می دهد که در مهرماه امسال نسبت به مهرماه ۱۳۹۷، تعداد کل مسافران حمل و نقل عمومی (اتوبوس، مترو و تاکسی) ۲۵ درصد کاهش داشته و شهروندان با خودروی شخصی در سطح شهر تردد می کنند.

هکشناس گفت: با تلاش شبانه روزی سازمان تاکسیرانی برای جذب سرویس مدارس، به درخواست های نزدیک به ۹۰ درصد از متقاضیان پاسخ داده شده و به حدود ۵۸ هزار دانش آموز خدمات ارائه شده است، اما همچنان حدود ۱۰ درصد است. از متقاضیان چون دانشجو هستند سرویس ندارند با ۵۶۰۰ خودرو حرکت می کنند.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان گفت: حدود ۷۰ درصد وسایل نقلیه مدارس دو سرویس مدرسه انجام می دهند که یکی از نتایج مهم تغییر ساعت کاری مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱ و در صورت تفاوت کارکرد مدارس است. ساعت معرفی نشده است امسال، دانش آموزان کمتری می توانند توسط سرویس مدرسه جابجا شوند.

وی با اشاره به اینکه یکی از راهکارهای رفع نیاز آن دسته از شهروندانی که موفق به دریافت خدمات مدرسه برای دانش آموزان خود نشده اند، طرح نوبت دهی کارکنان است و بیان کرد: این طرح با هدف توزیع سفرها در ساعات اوج ترافیک و از سوی دیگر در نظر گرفته شده است. برای والدین کارمندی که موفق به دریافت خدمات برای دانش‌آموزش نشده بودند، پیشنهاد شد.

هکشناس با اشاره به اینکه نتیجه اجرای طرح قایقرانی در مهرماه مطلوب بوده و هدف توزیع سفرها در ساعات پیک را برآورده می کند، خاطرنشان کرد: به طوری که پیک تردد خودروها و مسافران در حمل و نقل عمومی ۱۵ درصد و نسبت به هر پیک کاهش داشته است. مدت زمان تردد (صبح، ظهر و عصر) نیم ساعت افزایش یافت و این توزیع ترافیک باعث روان‌تر شدن حرکت و افزایش ظرفیت اتوبوس‌ها و مترو شد.

توسعه زیرساخت های حمل و نقل عمومی در دستور کار شهرداری اصفهان قرار گرفته است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری اصفهان ادامه داد: اگر طرح تغییر ساعت کاری مدارس و تغییر ساعت شناور ادارات اجرا نمی شد، پیک ترافیک مدارس و ادارات همزمان می شد و وضعیت شهر بسیار بالا می رفت. نامطلوب و مشابه دهه سوم فرودین ۱۴۰۱. علاوه بر شدت ترافیک و بسته شدن راه ها، اشباع ظرفیت اتوبوس ها و واگن های مترو و کمبود سرویس مدارس را شاهد بودیم.

وی بیان کرد: بر اساس نظرسنجی انجام شده توسط شهرداری اصفهان، حدود ۳۳ درصد والدین دانش آموزان شاغل از این طرح استفاده کرده اند و بیش از ۸۰ درصد شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار ادامه طرح جایابی هستند.

هکشناس گفت: پس از بررسی ابعاد مختلف طرح جابجایی ساعت کاری ماموران نیروی انتظامی و ارائه نتایج آن به شورای ترافیک استان اصفهان در بیست و ششمین جلسه مهرماه جاری با حضور معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری. ، پلیس راهنمایی و رانندگی استان، نمایندگان محیط زیست، اورژانس و آموزش و پرورش، مقرر شد ساعت کاری شناور در این کلانشهر تهران مانند تا پایان آذرماه تمدید شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار اصفهان خاطرنشان کرد: در بلندمدت شهرداری اصفهان در نظر دارد تا زیرساخت ها و خدمات و تمایل حمل و نقل عمومی را توسعه دهد و در سال های آینده خدمات بیشتری را در مدارس ارائه کند البته همزمان با افزایش خدمات حمل و نقل عمومی همچنین انتظار می رود که رفتار مردم در تغییر وسیله نقلیه خود از خودروی شخصی و استفاده از حمل و نقل عمومی و حمل و نقل غیر موتوری تغییر کند.

انتهای پیام/۶۳۱۰۱/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید