تمرکز شمشیربازی ایران روی کره جنوبی و حذف آن تیم در هانگژو – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانعلیرضا پورسلمان در گفتگو با خبرنگار مهر با تمجید از عملکرد شمشیربازان اعزامی به مسابقات جهانی الجزایر گفت: مجارستان معمولاً در مسابقات مختلف زنگ خطری برای ایران بود و بارها موفق به قهرمانی شد. گویای همان مشکلی است که دو تیم در الجزایر هم داشتند، هرچند این بار ملی پوشان کشورمان توانستند دست برتر را از آن خود کنند.

وی ادامه داد: برد مقابل آلمان یکی از بردهایی است که ارزش زیادی دارد.آلمان در شمشیربازی جهان تیم کم رده ای نیست اما سابرهای ایران رقابت خوبی مقابل این تیم داشتند و توانستند با غلبه بر آن به فینال برسند. اگرچه در آن مرحله مغلوب کره جنوبی شدند و نتوانستند فینال را با برد به پایان برسانند.

رئیس فدراسیون شمشیربازی تاکید کرد: در بخش سابر به دنبال دستاوردهایی هستیم که یکی از آنها پیروزی مقابل کره جنوبی است. شمشیربازان ایران در مسابقات جهانی الجزایر نشان دادند که توانایی شکست کره جنوبی را دارند، فقط باید اردوها و اعزامی های بیشتری داشته باشند تا تجربه و مهارت لازم را در این زمینه کسب کنند. اینکه بتوانیم در قاره آسیا از کره جنوبی پیشی بگیریم یکی از اهدافی است که دنبال می کنیم.

وی با یادآوری اینکه تیم ملی شمشیربازی سابر ایران در بازی های آسیایی ۲۰۱۸ مقابل کره جنوبی شکست خورد و نایب قهرمان شد، خاطرنشان کرد: در این راستا تمرکزمان روی بازی های آسیایی و احتمال پیروزی مقابل کره ها در هانگژو است. آنها قطعا مدعی فینال این بازی های آسیایی هستند. باید طوری جلو برویم که قطعا فینالیست شویم و در دیدار فینال کره جنوبی را شکست دهیم.

پورسلمان تاکید کرد: در مجموع در بخش تیمی، سابرها عملکرد خوبی داشتند، به ویژه اینکه از یکدیگر حمایت بسیار خوبی داشتند. عملکرد شمشیربازان در این بخش به گونه ای است که هر کدام عملکرد دیگری را به خوبی پوشش می دهد و این گونه تاخیرها جبران می شود. در بخش فردی نقاط ضعفی داریم که باید پوشش داده شود. باید بستری ایجاد شود تا بازیکنان ملی با کسب تجربه و دانش بیشتر حضور بیشتری در عرصه داخلی و بین المللی داشته باشند.

وی بیان کرد: پیگیر ادامه موفقیت های اخیر سلاح سابر و ارتقای آن هستیم. ما باید بدون درگیر شدن در معاملات، سهمیه المپیک بگیریم، اما چه می شود، و بهتر از همیشه در بازی های پاریس بازی کنیم. ارتقاء سلاح سابر باید تا رسیدن به سطح اول المپیاد ادامه یابد.

رئیس فدراسیون شمشیربازی گفت: البته از دو سلاح اپه و فلور غافل نمی شویم. تاخیرهایی در این دو سلاح وجود دارد که برای جبران آن نیاز به زمان بیشتری دارد، اما ما برنامه ریزی برای آن را آغاز کرده ایم.