تنش در فلسطین هر روز بدتر می شود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «ایمن صفدیوزیر خارجه اردن در نشست اندیشکده ای در واشنگتن نسبت به تشدید تنش ها در فلسطین اشغالی ابراز نگرانی کرد.

این مقام اردنی در سفر خود به واشنگتن گفت: با ادامه شهرک سازی و تجاوزات دیگر، درگیری های اسرائیل و فلسطینی ها روز به روز بدتر می شود.

صفدی که معاون نخست وزیر کشورش نیز هست، روز جمعه در نشست مرکز ویلسون گفت: “وضعیت نگران کننده است و به نظر نمی رسد اوضاع رو به کاهش باشد.”

بدون خطر صفدی اعلام کرد که دولت اردن همیشه آویو او می خواهد همه اقدامات را یک طرفه انجام دهد آه تو که راه حل دو دولتی را از نظر شهرک سازی، مصادره زمین یا تجاوز به مسجد الاقصی تضعیف می کند.

صفدی وی هشدار داد: ما باید ایمان را به روند صلح بازگردانیم… زمان به نفع ما نیست.

وزیر خارجه اردن گفت که اقدامات یکجانبه ادامه خواهد داشت همیشه آویو در کرانه باختری و غزه، این امر همچنان چشم‌انداز راه‌حل دو دولتی را تضعیف می‌کند و راه‌حل دو دولتی تنها راه ممکن برای صلح جامع، عادلانه و پایدار در فلسطین برای پایان دادن به درگیری طولانی‌مدت است.

اظهارات این مقام اردنی در حالی بیان شد که ده ها هزار نمازگزار فلسطینی علیرغم تدابیر شدید امنیتی و محدودیت های اعمال شده توسط نیروهای اشغالگر رژیم صهیونیستی در منطقه قدیم قدس و مجاورت الاقصی نماز جمعه را در مسجد الاقصی برگزار کردند. مسجد. بر اساس این گزارش، اداره اوقاف اسلامی قدس اشغالی از حضور ۶۰ هزار نمازگزار فلسطینی از بیت المقدس خبر داد. جهانکرانه باختری و سرزمین های اشغالی از سال ۱۹۴۸، نماز جمعه را در صحن های مسجد الاقصی اقامه می کنند.

همچنین منابع محلی در قدس اشغالی گزارش دادند که نیروهای اشغالگر با افزایش استقرار خود در خیابان های شهر و نزدیک مسجد الاقصی، نمازگزاران را متوقف کرده و هویت آنها را به دقت بررسی کردند. نظامیان صهیونیست نیز صبح امروز در این منطقه حضور داشتند العیساویه آنها به قدس اشغالی حمله کردند.

منابع خبری فلسطین از آخرین تحولات کرانه باختری و قدس اشغالی خبر دادند: در درگیری با نظامیان صهیونیست در شهرک بیت ۱۶ فلسطینی به شهادت رسیدند. رام کردنآنها در نابلس مجروح شدند. همچنین جوانان فلسطینی و نیروهای اشغالگر در منطقه.کوهستان در صبحآنها در شهر بیتا در جنوب نابلس درگیر شدند. دست کم ۹ فلسطینی نیز در شهر کفر با نظامیان صهیونیست درگیر شدند در حال آمدن است“که در”کالکیلامجروح شدند.