توئیت جدید رابرت مالی علیه ایران/ پیام ما به ایران ساده است!


مهر نوشت: در شرایطی که مذاکرات هسته ای با ایران به دلیل دخالت کشورهای غربی به ویژه واشنگتن به بن بست خورده است، «رابرت مالی» نماینده آمریکا در امور ایران بامداد شنبه با انتشار پستی در حساب کاربری خود در توییتر ادعاهای مداخله جویانه را مطرح کرد. علیه توسعه داخلی ایران

رابرت مالی در بیانیه ضدایرانی خود که به مصاحبه با خبرگزاری فرانسه مرتبط است، گفت: پیام ما به ایران ساده است: کشتن مردم خود را متوقف کنید و از ارسال هواپیماهای بدون سرنشین به روسیه برای کشتن اوکراینی ها خودداری کنید.

اظهارات نماینده ویژه آمریکا علیه ایران درباره رفتار وحشیانه پلیس آمریکا با زندانیان در آن کشور همواره منتشر می شود. خبرگزاری فرانسه در گزارشی که اخیراً درباره وضعیت زندانیان مسلمان در ایالت آلاسکا منتشر کرده است، گفته است که مقامات زندان اغلب آنها را گرسنگی می‌کشند و در ماه رمضان به آنها غذای گوشت خوک می‌دهند.

چند ساعت قبل از ادعای رابرت مالی، رویترز در گزارشی اختصاصی اعلام کرد که آمریکا هفته آینده در سازمان ملل بر اعتراضات ایران تمرکز خواهد کرد. بر اساس یادداشتی که رویترز در تشریح این رویداد مشاهده کرده است، ایالات متحده و آلبانی روز چهارشنبه نشستی غیررسمی در شورای امنیت سازمان ملل برگزار خواهند کرد. شنیده ها حاکی از آن است که افرادی مانند شیرین عبادی و نازنین فادی در این جلسه توضیحاتی را ارائه می دهند.

در همین راستا مدعی شد: این نشست وضعیت زنان و دختران و گروه‌های اقلیت‌های مذهبی و قومی در ایران را برجسته می‌کند و فرصت لازم را برای تحقیقات معتبر و مستقل در مورد نقض حقوق بشر توسط دولت ایران ایجاد می‌کند.

همچنین گفته شد که «جاوید رحمان» بازپرس مستقل سازمان ملل در امور حقوق بشر در ایران نیز در این نشست که با حضور سایر اعضای سازمان ملل متحد و گروه‌های حقوقی برگزار می‌شود، سخنرانی خواهد کرد.

در یادداشتی درباره نشست برنامه ریزی شده ایالات متحده در سازمان ملل آمده است: «این نشست بر ادامه استفاده غیرقانونی از زور علیه معترضان و پیگیری اقدامات ایران علیه مدافعان حقوق بشر و مخالفان در خارج از کشور برای ربودن یا کشتن آنها بر خلاف قانون تمرکز خواهد کرد. بین المللی تاکید خواهد کرد.