جام جهانی قطر/آمریکا ۱


مقابل دو گروه تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۲۲ قطر، امتیازات بین تیم های ملی آمریکا و ولز تقسیم شد.

به گزارش تسنیم، در آخرین دیدار از دومین شب جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ قطر، شب گذشته (دوشنبه) از ساعت ۲۲:۳۰ در تهران، تیم های ملی آمریکا و ولز از گروه B به مصاف یکدیگر رفتند و این بازی با تساوی ۱-۱ به پایان رسید. تیموتی وه در دقیقه ۳۶ و گرت بیل از روی نقطه پنالتی برای ولز در دقیقه ۸۲ گلزنی کردند.

در نیمه اول، آمریکا با رویکرد هجومی تری نبض بازی را در دست گرفت و حملات مکرری را روی دروازه حریف اروپایی خود انجام داد و در فاصله ۱۰ دقیقه مانده به پایان و حرکت کریستین پولیشیچ ستاره چلسی، تیموتی وه آ را باز کرد. دروازه برای هم تیمی های گرت، بیل صحنه ای که منجر به آن گل شد، یکی از معدود موقعیت های گلزنی در ۴۵ دقیقه ابتدایی بازی بود که تنها با یک گل به پایان رسید.

در نیمه دوم، راب پیچ ولز را با رویکردی بسیار متفاوت و هجومی به نیمه اول وارد زمین کرد و این تیم اروپایی بود که آمریکایی ها را در نیمه خود گرفت. ولز جایزه این تغییر را گرفت و در دقیقه ۸۱ طی یکی از حملات خود توپ را در محوطه جریمه به گرت بیل ستاره معروف خود پاس داد که بلافاصله پس از دریافت توپ بر اثر خطای زیمرمن به زمین افتاد. و عبدالله جاسم داور قطری بلافاصله پنالتی اعلام کرد. بعدها، ستاره سابق رئال مادرید خودش پشت توپ قرار گرفت و گل تساوی را به ثمر رساند تا تیمش در اولین بازی خود در جام جهانی زمین را دست خالی ترک نکند.

این نتیجه هر دو تیم ملی آمریکا و ولز را با یک امتیاز کمتر از انگلیس که ساعاتی قبل ایران را شکست داده بود، در رده های دوم و سوم گروه B قرار داد.

تیم ملی ولز در دیدار بعدی خود از ساعت ۱۳:۳۰ روز جمعه به مصاف ایران خواهد رفت. آمریکا در همان روز از ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف انگلیس می رود.