جذب بیش از ۷۰۰ مشتری در سیستان و بلوچستان


محمدحسن خسروی امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار داشت: در استان سیستان و بلوچستان سطح اشتغال با کیفیت مورد نظر ما در حال حاضر بالای ۷۵ درصد است، در واقع ۷۵ درصد افراد جویای کار در استان هستند. تقریباً ۷۵ درصد از زندانیان ما کار می کنند، اگرچه این تعداد متفاوت است.

مدیرکل زندان های استان سیستان و بلوچستان گفت: ۷۹۵ بیمار در دو بخش اشتغال و حرفه آموزی در کارگاه های مختلف استان مشغول به کار هستند که از این تعداد ۳۷۷ نفر در بخش اشتغال در کارگاه های توپ دوزی، توری کار هستند. کار خیاطی، گلدوزی، چرم دوزی، سنگبری، نگین دوزی، سوزن دوزی، ماکرام بافی، میناکاری، فرش سازی، قلمزنی، کارگاه نقاشی ام دی اف، کارواش، کارگاه تسبیح، حصیربافی، نقاشی، اتو و نانوایی.

وی ادامه داد: ۴۱۸ نفر از متقاضیان در رشته حرفه آموزی و در رشته های مکانیک خودرو، برق ساختمان، کامپیوتر، جوشکاری، تاسیسات و ۵۷ حوزه محیط واقعی کار شامل برق، قالی بافی، سوزن دوزی، نقاشی، تسبیح سازی هستند. . ، فرش بقیه به دباغی، نقاشی، آشپزی، آرایش و پیرایش، برق صنعتی، تعمیر قایق موتوری و لوازم خانگی و … مشغول هستند.

وی درباره میزان درآمد دریافتی مددجویان زندان های استان گفت: به طور میانگین اگر بخواهیم اعلام کنیم این رقم بین ۱۵ میلیون ریال تا ۳۰ میلیون ریال در ماه است که از طریق تشکل به مددجویان شاغل پرداخت می شود. و بنیاد تعاون.

خسروی بیان کرد: اگرچه در برخی مشاغل کارگران کارگاه به صورت درصدی استخدام می شوند و در این موارد درآمد مددجو بین ۵۰ تا ۶۰ میلیون ریال است، البته در برخی مشاغل این درآمد بیشتر است، به عنوان مثال در کارگاه های MD.با توجه به واقعیت که مشتریان در بازاریابی نیز فعال هستند، درصدی از فروش را نیز می توانند بگیرند، بنابراین مشتریانی هستند که ماهیانه تا ۹۰ میلیون ریال درآمد دریافت می کنند، مشتریان بین ۱۰ میلیون ریال تا ۳۰ میلیون ریال درآمد دارند.

وی در خصوص ترویج فرهنگ کار در زندان های استان گفت: مددجویان باید هر ۲۴ ساعت یکبار در یکی از برنامه های پیش بینی شده از سوی مسئولان زندان شامل برنامه های فرهنگی، هنری، قرآنی و اشتغال در فعالیت های تولیدی تشویق شوند. . .

وی ادامه داد: از سوی دیگر سازمان زندان ها یک سری سیستم هایی را تعریف کرده است که بر اساس آن اگر فردی بخواهد از امکانات قانونی مانند مجوز خروج، استفاده از اماکن آموزشی و فرهنگی که خارج از زندان وجود دارد استفاده کند. باید در فعالیت های فرهنگی شرکت کنند.مشارکت اجتماعی.

خسروی ادامه داد: وقتی مشتریان طعم حلال را بچشند و به آن ایمان بیاورند دیگر مرتکب جرم نمی شوند.

وی در خصوص اشتغال خانواده زندانیان نیز گفت: در راستای ترویج فرهنگ کار و کمک به خانواده های زندانیان در استان علاوه بر کار خود زندانیان، فعالیت هایی در حوزه خانواده آنان نیز انجام می شود. برخی از مشاغل مثلا دوخت توپ فوتبال و والیبال و بسکتبال با یک تمرین کوتاه مدت ۴ روزه می توان افراد را آموزش دید و به این حرفه مشغول شد و از این طریق درآمد کسب کرد که به امرار معاش و توسعه فرهنگ مردم کمک می کند. کار .

خسروی با اشاره به اینکه عدم اشتغال یکی از عوامل وقوع جرم است، گفت: افراد سودجو و سودجو با به کارگیری افراد ناآگاه به دلیل نبود شغل مواد مخدر در کشورهای همسایه از محرومیت نسبی در این استان سوء استفاده کرده اند. در نتیجه بیکاری برخی از این افراد برای به دست آوردن مبالغ ناچیز مرتکب جرم می شوند.

خسروی درباره جمعیت کیفری زنان شاغل در استان نیز گفت: با توجه به اینکه جمعیت کیفری مردان بیشتر است، بنابراین بیشترین اشتغال در بین مشتریان مرد وجود دارد، البته زنان نیز در برخی مشاغل خاص مانند نانوایی، میناکاری و … مشغول به کار هستند. .

انتهای پیام/ ۷۵۰۰۵
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید