جزئیات ثبت نام در سامانه «صدف» – تجارت نیوز


به گزارش تجارت نیوز، جزئیات ثبت نام در سامانه «صادف» اعلام شد.

به گزارش صداوسیما، مدیر برنامه ریزی شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ایران با اشاره به اینکه دستگاه های اجرایی ملزم به ارائه خدمات از پنجره واحد خدمات هوشمند دولت هستند افزود: شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی دارای سه سامانه مهم است که خدمات عمومی را ارائه می کند. . ابتدا سامانه تبدیل خودروهای بنزینی به دوگانه سوز که به عنوان اولین سامانه زیر مجموعه وزارت نفت از ۲۷ شهریور به پنجره واحد خدمات دولت هوشمند متصل شد.

افشین مهدوی ادامه داد: سرویس دوم مربوط به سامانه صدور مجوز پمپ بنزین است که مردم می توانند از پنجره واحد خدمات دولت هوشمند و درگاه ملی صدور مجوز به آن دسترسی داشته باشند.

ثبت نام در سامانه «صادف».

مهدوی تصریح کرد: سومین خدمت ارائه شده مربوط به سامانه درخواست فرآورده های نفتی به نام صدف است که در ارتباط با آن با چالش مواجه بوده ایم. ما قصد داشتیم سامانه جدیدی را در این راستا راه اندازی کنیم، اما به دلیل الزام به اجرای قانون بودجه در رابطه با واحد تک مرحله ای، همان سامانه قبلی را با تغییرات یکجا پیوند داده ایم.

وی تصریح کرد: در سامانه سدف امکان نیاز به فرآورده های نفتی اساسی وجود دارد. محصول اصلی، یعنی بیش از ۶ هزار لیتر در ماه و کمتر از آن جزء محسوب می شود.

خانوارهایی که به گاز طبیعی دسترسی ندارند یا تمایل به استفاده از کپسول های گاز مایع و نفت سفید دارند نیز باید درخواست خود را از طریق سامانه سدف به شرکت ملی پخش فرآورده های نفتی ارسال کنند تا از طریق پنجره خدمات کشوری نیز ارسال شود. به این سیستم وصل شوید.

بر اساس اعلام ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، سامانه صدف تاکنون از قاچاق ۱۴ میلیارد لیتر سوخت معادل ظرفیت یک پالایشگاه جلوگیری کرده است.