جزئیات هک تلفن همراه «لیز تراس» نخست وزیر سابق انگلیس – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روزنامه رویترز روزانه میل روز شنبه گزارش داد که تلفن شخصی «لیز تراسنخست وزیر سابق انگلیس در زمانی که وزیر امور خارجه بود هک شد. این هک گوشی رسانه انگلیسی تراس او در زمان حضور در وزارت امور خارجه آن را به هکرهای روسی نسبت داد.

در این گزارش آمده است که عوامل و ماموران تلفن همراه نخست وزیر سابق بریتانیا را برای “جزئیات کاملا محرمانه” مکالمات او با متحدان بین المللی و پیام های خصوصی رد و بدل شده با دوست نزدیکش “کواسی” هک کردند. کوارتنگ“، که بعداً وزیر دارایی شد، دسترسی پیدا کرد.

این گزارش می افزاید: «به نظر می رسد این پیام ها شامل گفتگو با وزرای خارجه ارشد بین المللی درباره جنگ در اوکراین، از جمله جزئیات تدارکات تسلیحات باشد».

روزانه میل همچنین به نقل از منابع ناشناس گفته است که تلفن های همراه هک شده اند لیسترا این باعث شد که پیام های او به مدت یک سال در دسترس هکرها قرار گیرد.

من گزارش میدم روزانه ایمیل، هک تلفن تراس با این حال، این موضوع در جریان رقابت‌های درون حزبی محافظه‌کاران که منجر به نخست‌وزیر شدن او شد، کشف شد تراس هفته گذشته او از سمت نخست وزیری و ریشی استعفا داد سوناک آن را به ارث برده است.

مطابق با روزانه نامه، پیام اگر نخست وزیر سابق انگلیس توسط خارجی ها هک شده است، از جمله انتقادات وی از جانسون و کوارتنگ خواهد بود

“اجاره تراس» نخست وزیر محافظه کار انگلیس هفته گذشته پس از تنها ۶ هفته حضور در این سمت استعفا داد. سرنوشتی که در ۶ سال گذشته برای ۴ نخست وزیر دیگر رقم خورد. از این رو تراس او کوتاه ترین دوره تصدی در تاریخ بریتانیا را در میان نخست وزیران دارد. او چهارمین نخست وزیر بریتانیا بود که در ۶ سال گذشته قربانی اختلافات داخلی حزب محافظه کار شد. از سال ۲۰۱۶، به گفته “دیوید کامرون”، «ترزا می»، «بوریس جانسون» و «لیز تراسآنها در این سمت قرار گرفتند و هر کدام به دلیل تنش و بی ثباتی سیاسی از نخست وزیری استعفا دادند. دریافت می کنم ساختند

تراس که در ۱۵ سپتامبر پس از ملاقات با الیزابت دوم رسماً کار خود را آغاز کرد، ۶ هفته پس از آغاز به کار در روز پنجشنبه ۲۸ مارس استعفای خود را اعلام کرد.