جشن دهه ۸۰ در ۲۳ مدرسه همدان/ برگزاری تریبون آزاد و مناظره دانش آموزی


به گزارش خبرگزاری فارس از همدان، کاظم مظاهری امروز در جمع خبرنگاران با گرامیداشت هفته بسیج دانش آموزی از برگزاری ۴۲۴ برنامه در سطح استانی خبر داد و گفت: دو کمپین هشتگ ایران قدرتمند و هشتگ بسیج دانش آموزی. دنیای بدون تاریکی این هفته برگزار می شود.

وی از افتتاح ۱۰۰۰ یادواره شهدای مدرسه در این هفته خبر داد و با بیان اینکه این یادواره ها در طول سال برگزار می شود و ۱۰۰ یادواره ویژه این هفته است، گفت: صبحگاه های مدارس نیز با برنامه های متنوع برگزار می شود که می توان از اجرای سرودهای دانش آموزی

مسئول بسیج دانش آموزی استان همدان به برگزاری مراسم بزرگداشت سه دانش آموز شهید حادثه تروریستی اخیر در بارگاه مطهر حضرت شاهچراغ و دیدار با فرماندار و مدیرکل آموزش و پرورش با نخبگان بسیج دانش آموزی استان از دیگر برنامه های این مراسم اشاره کرد. بخشی از این برنامه بود و گفت: فعالیت های علمی، قرآنی، ورزشی و غیره.

وی با اشاره به دیدار با خانواده دانش آموزان فوت شده گفت: در استان همدان ۱.۷۶ دانش آموز فوتی وجود دارد که شهید حمید هاشمی و جان باختگان محمد رسول رضایی از دانش آموزان برجسته شهید هستند.

مظاهری با اشاره به حضور دانش آموزان در صدا و سیمای مرکز استان و نماز جمعه در روز ۲۲ آبان با اجرای برنامه سخنرانی، بحث و گفتگو و مدیریت برنامه توسط آنها برای هویت بخشی به دانش آموزان، گفت: در نظر داریم خیابانی را اجرا کنیم. آهنگ این هفته و در راهپیمایی سیزدهم آبان ماه نیز اجرای چند گروه سرود در برنامه است.

وی در ادامه با بیان اینکه در خطبه نماز جمعه هفته آینده به مناسبت یوم الله ۱۳ آبان و روز بسیج دانش آموزی بیانیه ای توسط یکی از دانشجویان قرائت می شود، ادامه داد:

مسئول بسیج دانش آموزی استان همدان با اشاره به اینکه ۱۰ هزار معلم و ۲۰ هزار دانش آموز در هفته جاری از باغ موزه دفاع مقدس بازدید می کنند، گفت: جشن دهه هشتاد نیز در ۲۳ مدرسه برگزار می شود.

با اشاره به اینکه سال گذشته لیگ علمی پایا در کشور برگزار شد و در این هفته به ۱۰ بازیکن برتر استان جوایزی اهدا می شود، گفت: استان همدان به عنوان یکی از سه تیم برتر کشور شناخته شد.

مظاهری با اشاره به اینکه برگزاری تریبون های آزاد و مناظره های دانشجویی از دیگر برنامه هایی است که از هفته جاری آغاز و در طول سال ادامه دارد، از گرامیداشت و قرائت وصیت نامه شهدا بر سر مزار شهدای دانشجو خبر داد و گفت: پاسخ به شبهات سیاسی، ارائه و در اعتقادات دانش آموزان برنامه نیز گنجانده شده است.

وی با اشاره به طرح بسیج دانش آموزی برای حمایت از دانش آموزان بی بضاعت و محروم افزود: سال گذشته برنامه توزیع ۵ هزار بسته لوازم التحریر داشتیم و امسال نیز این طرح برگزار می شود. سوق و مدیران مدارس آنها با حفظ کرامت دانش آموزان بین خانواده هایشان توزیع کنند.

مسئول بسیج دانش آموزی استان همدان به اعزام پرستاران و ماماها به مدارس دخترانه برای بیان مشکلات این حوزه اشاره کرد و افزود: در این راستا تفاهم نامه ای با بسیج جامعه پزشکی و تمام تلاش ما منعقد شد. ما معتقدیم که دانش آموزان را یک قدم به خدا نزدیکتر می کنیم. صرف نظر از مسائل دینی، با ایجاد کار و یا پاسخ به شبهات و مواردی از این دست می توان به قرب الهی دست یافت.

انتهای پیام/۸۹۰۲۶/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید