جمع آوری کمک های مردمی در راهپیمایی جاماندگان اربعین – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر محمد دارویاوی با بیان اینکه همه ساله در ماه های محرم و صفر مردم خیر استان تهران کمک های مردمی می کنند، افزود: ارائه این اقدامات شایسته به ذی نفعان یکی از وظایف و رسالت های کمیته همیاری مشارکت های مردمی استان تهران است.

وی ادامه داد: در این راستا بیش از ۱۰۰ ایستگاه با حضور نمایندگان دفاتر کمیته امداد استان تهران در روز شنبه ۲۶ شهریور ماه همزمان با اربعین حسینی در مسیر پیاده روی اربعین قرار گرفتند. حسینی برای اجتماع آن را بیاورید پیشنهادات مردمی در سطح استان تهران وجود دارد.

دارویا وی بیان کرد: در همین راستا نمایندگان این نهاد در تهران از میدان امام حسین(ع)آ) به حرم عبدالعظیم حسنی (آ) حضور دارند و مردم روستا می توانند با مراجعه به این پایگاه ها کمک های نقدی خود را انجام دهند.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد استان تهران گفت: همچنین ثبت نام حامیان و نیکوکاران برای عضویت در طرح اکرام ایتام و محسنین نیز در این پایگاه ها انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای ماه محرم امسال نیز مانند سال های گذشته طرح اطعام و احسان حسینی اجرا شده است، گفت: با استفاده از ظرفیت معنوی مردم استان برای خدمت به نیازمندان، هدایت نذورات اقشار مختلف مردم را به عهده گرفت. مردم با هدف کمک به نیازمندان واقعی جامعه و تقویت و تبیین فرهنگ احسان حسینی به نیازمندان و جایگاه ارزشمند آن در دین مبین اسلام از اهداف اصلی این طرح می باشد.

دارویا وی خاطرنشان کرد: اجرای این طرح تا پایان صفر ادامه دارد.