حادثه تروریستی در منطقه نظامی بلگورود روسیه ۱۱ کشته بر جای گذاشت – خبرگزاری مهر ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، وزارت دفاع روسیه روز شنبه از وقوع یک حادثه تروریستی در منطقه نظامی خبر داد. بلگورود روسیه پشتیبانی می کند وی در این رابطه گفت: دو نفر که یکی از کشورهای مستقل مشترک است فواید کلاس های تیراندازی را در میدان تیر برگزار کرده اند بلگورود آنها یک حمله تروریستی انجام دادند که در آن ۱۱ نفر کشته و ۱۵ نفر زخمی شدند.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تروریست ها در این رزمایش از سلاح های سبک برای شلیک به سربازان استفاده کردند.

این وزارتخانه اعلام کرد: در اثر تیراندازی ۱۱ نفر جان باختند و ۱۵ نفر دیگر جراحات مختلف دریافت کردند و به مرکز درمانی منتقل شدند.

هنوز مشخص نشده است که عاملان تیراندازی افرادی بوده اند که در کلاس های آموزشی نظامی شرکت کرده اند. هستند یا اینکه افراد خارج از برنامه آموزشی نظامی به سمت سربازان در حال تمرین تیراندازی کردند هستند. همچنین مشخص نشده که انگیزه عاملان این حمله چه بوده و جزئیاتی از عاملان این حادثه تروریستی منتشر نشده است.

جزئیات بیشتری از این حادثه گزارش نشده است، اما نام رایج آن است بلگورود مربوط به زیردریایی فوق مدرن ارتش روسیه است که این روزها همزمان با تحولات اوکراین به آب انداخته شد. گفته می شود روسیه یک زیردریایی استبلگورودبرای کنترل قطب شمال، اما اخیراً آن را به نیروی دریایی خود سپرد تا آنچه را «مادر زیردریایی‌ها» می‌نامد معرفی کند.

همزمان با حادثه تروریستی بلگورودوزارت دفاع روسیه نیز در گزارش روزانه خود درباره جنگ اوکراین اعلام کرد که نیروهای پدافند هوایی این کشور دارای یک جت جنگنده هستند. سوخو – ۲۵ ارتش اوکراین در منطقه نیکولایف کاهش یافته اند بر اساس این گزارش در ۲۴ ساعت گذشته در پی درگیری در منطقه خارکفبیش از ۵۰ سرباز ارتش اوکراین کشته شدند و ۲ تانک، ۵ خودروی زرهی و یک انبار مهمات منهدم شد.

در حملات هوایی ارتش روسیه با موشک های دقیق به محل تجمع گردان دوم تیپ ۶۵ مکانیزه ارتش اوکراین در منطقه زاپوروژیهبیش از ۱۶۰ سرباز اوکراینی کشته شدند. به گفته وزارت دفاع روسیه، ارتش اوکراین نیز درگیر درگیری در این مناطق است دونتسک و لوهانسک ۶۰ نفر در این منطقه هستنددو محاسبه“۳۰ نفر، در منطقه”احمق تر“۵۰ نفر و در منطقه”دوکان هااو ۱۲۰ مرد را از دست داد.