حماس به دنبال تقویت هر چه بیشتر روابط با سوریه است – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس تاکید کرد که مرحله بعدی تقویت روابط با سوریه برای خدمت به مبارزات ملت فلسطین به ویژه در سایه تشدید تنش ها خواهد بود. تجاوزات و جنایات دشمن صهیونیستی.

«سخت قاسم شامگاه چهارشنبه در گفت‌وگو با رادیو الاقصی جنوبی گفت: سفر هیئت ارشد حماس به سوریه به همراه هیئت‌های دیگر گروه‌های فلسطینی و دیدار با بشار اسد رئیس‌جمهور سوریه برای تقویت روابط با این کشور انجام شد. کشور.

قاسم افزود: جنبش وی مصمم است با کشورهای اطراف فلسطین اشغالی روابط مستحکم و پایداری داشته باشد تا بتواند هرچه بیشتر مواضع سیاسی برای حمایت از مقاومت و پروژه آزادی فلسطین را جذب کند.

وی تصریح کرد: در نشست امروز بر کنار گذاشتن اختلافات گذشته و تقویت روابط حماس با سوریه برای خدمت به ملت و آرمان فلسطین تاکید شد و پیش از این دیدار میانجیگری و گفتگوهای دو کشور با حمایت همپیمانان منطقه ای انجام شد.

لازم به ذکر است که هیئت هایی از گروه های فلسطینی از جمله حماس و جهاد اسلامی پس از سال ها به سوریه رفتند و با بشار اسد رئیس جمهور این کشور دیدار کردند.

در این نشست بر سر رابطه گروه های فلسطینی از جمله حماس با دولت سوریه توافق شد از سر گرفته شد و به زودی اقداماتی برای تقویت حداکثری آن انجام خواهد شد.

لازم به ذکر است که بشار اسد رئیس جمهور سوریه روز چهارشنبه با هیئتی متشکل از تعدادی از رهبران و نمایندگان گروه ها و جناح های فلسطینی دیدار کرد.

در این دیدار که در دمشق برگزار شد، طرفین در مورد نتایج مذاکرات آشتی ملی که در روزهای اخیر بین گروه‌های فلسطینی در الجزایر انجام شد و همچنین راه‌های تقویت این گفتگوها به‌منظور بررسی روند آشتی با الجزایر گفت‌وگو کردند. تقویت مقاومت مردمی در برابر اشغالگری اسرائیل و جنایات مستمر آن در اراضی فلسطین باید مطابقت داشته باشد.

شایان ذکر است که در هیئت گروه های فلسطینی «زیاد». سبوس» دبیرکل نهضت جهاد اسلامی “طلال ناجی، دبیر کل فرماندهی جبهه مردمی، «محمد یک مثالدبیرکل سازمان صاعقه «زیاد الصغیردبیرکل جنبش انتفاضه فتح، جمیل رنگارنگمعاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین، “فهد سلیمان، معاون دبیرکل جبهه دموکراتیک برای آزادی فلسطین، خالد عبدالمجید، دبیرکل جبهه مبارزه مردم فلسطین، یوسف شکسته شد» دبیر کل جبهه رهایی بخش فلسطین، خلیل زندگیعضو دفتر سیاسی حماس و سمیر الرفاعیسفیر فلسطین در سوریه حضور داشت.