حمایت بین المللی از فلسطینیان در برابر جنایات رژیم صهیونیستی


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، حملات وحشیانه و جنایتکارانه رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه که دست کم ۱۰ شهید و ۷۵ مجروح برجای گذاشت، با موجی از محکومیت جهانی همراه شد.

اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای تاکید کرد: تجاوزات اسرائیل به غزه را محکوم می کنیم و اشغالگران را مسئول عواقب و جنایات خونی آن می دانیم.

دولت ترکیه ضمن محکومیت حملات هوایی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، کشتار غیرنظامیان از جمله کودکان در این حملات را به شدت غیرقابل قبول دانست.

وزارت خارجه اردن در بیانیه ای اعلام کرد: ما از جامعه بین المللی می خواهیم که اقدام فوری و موثر برای پایان دادن به تنش ها و حمایت از مردم فلسطین انجام دهد.

دولت الجزایر نیز با ابراز نگرانی از تشدید تنش ها توسط رژیم صهیونیستی گفت: تجاوزات وحشیانه نیروهای اشغالگر اسرائیل به نوار غزه را به شدت محکوم می کنیم.

وزارت امور خارجه تونس اعلام کرد: تجاوزات رژیم صهیونیستی در غزه را محکوم می کنیم و از جامعه جهانی می خواهیم به مسئولیت خود در قبال فلسطینی ها عمل کند.

وزارت خارجه مصر همچنین با بیان اینکه قاهره میان طرف های درگیر میانجیگری می کند، گفت: ما در حال برقراری تماس های نزدیک شبانه روزی برای کنترل اوضاع غزه و تلاش برای آرام کردن و حفاظت از جان و مال مردم هستیم.

به پایان رساندن…
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید