خروج ۱۱ قلمرو برون مرزی انگلیس از فهرست “دوستان” روسیه – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تاس، دولت روسیه در بیانیه ای اعلام کرد ۱۱ قلمرو برون مرزی انگلیس که از تحریم های لندن علیه مسکو حمایت می کردند به فهرست سرزمین های دشمن روسیه اضافه شده است.

در این بیانیه آمده است: ۱۱ قلمرو فرادریایی دیگر بریتانیا که به فهرست مناطق حامی تحریم های این کشور علیه روسیه اضافه شده اند عبارتند از: برمودا، قلمرو قطب جنوب بریتانیا، قلمرو اقیانوس هند بریتانیا، جزایر کیمن، جزایر فالکلند، جزایر مونتسرات، جزایر پیتکرن. سنت هلنا، آسنشن و تریستان دا کونا، جزایر جورجیا و ساندویچ جنوبی، آکروتیری و داکیلیا، جزایر تورکس و کایکوس.

در این اطلاعیه آمده است که در این فهرست تنها سه قلمرو در اصل تحت کنترل بریتانیا بوده است: جزایر آنگویلا، جزایر ویرجین و جبل الطارق. در نتیجه، همه ۱۴ قلمرو ماورای دریای بریتانیا اکنون از فهرست کشورهای دوست روسیه حذف شده اند.

وزارت دفاع روسیه روز گذشته (شنبه) در بیانیه ای اعلام کرد که پرسنل نیروی دریایی بریتانیا در انهدام خطوط لوله نورد استریم دست داشته اند.

این دو خط لوله بزرگ زیردریایی بالتیک که مسیر اصلی گاز روسیه به اروپا هستند، ماه گذشته بر اثر “انفجارهای قدرتمند” نابود شدند و آلمان، سوئد و دانمارک در حال بررسی این انفجار هستند که به آن “خرابکاری” گفته می شود. ، تو شروع کردی