داستان یک عکس جعلی/ دشمنان مشغول فتوشاپ هستند! – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانخبرگزاری مهر – گروه استان ها: جعل تصاویر خارجی و قرار دادن آن در نقاط مختلف شهرهای کشورمان، فتوشاپ تصویر دستگیری سارق سرقت مسلحانه در اصفهان، کشتن مردم با تصاویر افرادی که اعلام کرده اند زنده هستند و ده ها تصویر دیگر در آن روزها شبکه های اجتماعی را به صحنه جنگ روانی علیه مردم ایران تبدیل کرد.

پرده پایانی جایگزینی عکس سارق مسلح در اصفهان متعلق به سال ۱۳۹۳ با عکس دختری است که از طرف “هنر اعتراض” پس از لو رفتن کاربران این پست منتشر شده است تا ذهن مردم را درگیر کند. عموم مردم در شبکه های اجتماعی

اما جعل تصویر و تولید محتوا جعلی برای تغییر روایات و پیام تصاویر است. در همین مورد اخیر، پلیس امنیت – افسر پلیسی که در جریان سرقت مسلحانه برای مقابله با یک شرور و ایجاد امنیت در جامعه شجاع بود. در حال عبور با جعل تصویر در قالب یک روایت وارونه به مخاطب ارائه می شود.

امروزه سواد رسانه ای یک ابزار شغلی مهم است جعلی اخبار در شبکه های اجتماعی و رسانه ها محبوب شد. جعل یک تصویر با نام و عنوان تصادفی در صورتی که پیام و روایت را جعل کند قطعاً یک نمونه است. جعلی خبر خواهد بود.