درآمدهای نفتی روسیه در سال جاری به پایین ترین سطح خود رسیده است


آژانس بین المللی انرژی گزارش داد که درآمد نفتی روسیه در ماه سپتامبر ۳.۲ میلیون دلار کاهش یافت و به ۱۵.۳ میلیون دلار رسید که کمترین رقم در سال جاری است.

به گزارش تسنیم از اویل پرایس، آژانس بین المللی انرژی اعلام کرد که کاهش قیمت نفت خام و کاهش صادرات نفت روسیه باعث کاهش ۳.۲ میلیون دلاری درآمد نفتی این کشور در سپتامبر به ۱۵.۳ میلیون دلار شد که کمترین درآمد ماهانه روسیه است. صادرات نفت در سال جاری میلادی

بر اساس گزارش بازار نفت آژانس، کل صادرات نفت خام و فرآورده های نفتی روسیه در ماه سپتامبر ۲۳۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت و به ۷.۵ میلیون بشکه در روز رسید. این رقم ۵۶۰ هزار بشکه در روز کمتر از صادرات نفت روسیه قبل از حمله این کشور به اوکراین است.

صادرات نفت روسیه به اتحادیه اروپا در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل از آن ۳۹۰ هزار بشکه در روز کاهش یافت.

بر اساس گزارش آژانس بین‌المللی انرژی، «در حالی که کمتر از ۲ ماه تا اجرای تحریم‌های نفتی اتحادیه اروپا علیه واردات نفت خام روسیه باقی مانده است، کشورهای اتحادیه اروپا بیش از نیمی از نفت خود را از منابع دیگر خریداری می‌کنند. نسبت به روسیه در مقایسه با قبل از جنگ در اوکراین.

این آژانس همچنین هشدار داد که اجرای تحریم های نفتی اتحادیه اروپا علیه روسیه و ممنوعیت خدمات دریایی که از اوایل دسامبر اجرایی می شود، تولید نفت روسیه را بیشتر کاهش می دهد.

در همین حال، پوتین و الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه اعلام کردند که این کشور نفت خود را به کشورهایی که به طرح محدود کردن قیمت نفت روسیه می پیوندند، صادر نخواهد کرد.

آژانس بین المللی انرژی همچنین اعلام کرد که علیرغم کاهش درآمد نفتی روسیه در سال جاری به کمترین میزان خود، درآمد این کشور همچنان بالاتر از میانگین درآمد ماهانه در سال ۲۰۲۱ است که ۱۴.۹ میلیارد دلار بود.

اتحادیه اروپا از زمان حمله روسیه به اوکراین در ماه سپتامبر، بیش از ۹۷ میلیارد دلار سوخت فسیلی از اوکراین وارد کرده است.