درمان شخصی چیست؟ – فضای گفتگو


درمان بین فردی چگونه کار می کند؟

درمان بین فردی در ابتدا برای درمان افسردگی اساسی در یک محیط بسیار ساختار یافته ایجاد شد. اگرچه در ابتدا برای بزرگسالان در نظر گرفته شده بود، از آن زمان تغییراتی در آن ایجاد شده است تا بتوان آن را به عنوان یک شکل درمانی مفید هم برای نوجوانان و هم برای افراد مسن به کار برد.

مطالعه‌ای که برای تعیین اثربخشی داروهای ضد افسردگی انجام شد، نشان داد که IPT به‌عنوان شکلی از درمان می‌تواند بسیار مؤثر باشد، به‌ویژه زمانی که با داروهای افسردگی ترکیب شود.

“یک راه مهم برای درک خودمان، مشاهده نحوه تعامل ما با مردم است. تعاملات ما به ما نشان می دهد که کجا به درمان نیاز داریم.”

جادوگر فضای گفتگو دکتر. کارمن اسمیت LCSW DD

IPT مبتنی بر این مفهوم اساسی است که علائم می تواند نتیجه مشکلاتی باشد که در زندگی روزمره یا در روابط روزمره با افراد زندگی خود با آن مواجه می شوید. چهار حوزه وجود دارد که IPT روی آنها تمرکز دارد:

  • تغییرات بزرگ زندگی – تولد یک کودک، مرگ یکی از عزیزان، از دست دادن شغل یا هر چیز دیگری که ممکن است تأثیر زیادی بر احساس شما در مورد خود و دنیای اطراف شما داشته باشد.
  • درگیری جدی در روابط که باعث ناراحتی می شود یا بر توانایی شما برای کار تأثیر می گذارد
  • مشکل در شروع یا حفظ روابط
  • غم یا از دست دادن

مراحل درمان شخصی چیست؟

IPT تنظیم شده است، به این معنی که مراحل پایین دستی وجود دارد که در طول دوره درمان استفاده می شود. سه مرحله جداگانه وجود دارد که جادوگر به شما کمک می کند تا از آنها عبور کنید. برای مثال، ساختار درمانی شخصی شما ممکن است به شکل زیر باشد:

مرحله ۱: جلسات ۱-۳

مرحله اولیه IPT شامل یک درمانگر است که تا حد امکان اطلاعات بیشتری را از شما دریافت می کند تا بتواند بهترین راه را برای تمرکز بر بقیه درمان تعیین کند. شما و درمانگر IPT با هم لیستی از تمام روابط زندگی خود را ایجاد می کنید. هر رابطه در لیست شما، که به عنوان موجودی شخصی شناخته می شود، سپس در یکی از چهار حوزه ای که درمان IPT روی آن تمرکز دارد، گروه بندی می شود.

مرحله ۲: جلسات ۴-۱۴

در طول جلسات میانی IPT، زمانی را صرف کار روی جنبه‌هایی از زندگی خود می‌کنید که می‌خواهید شاهد بهبود و بهبود آن‌ها باشید. جادوگر IPT شما برای پشتیبانی از شما و همکاری با شما در تلاش برای ایجاد راه حل برای هر یک از مشکلات شما خواهد بود. سپس، بین جلسات، برای افزایش پیشرفت خود به تنهایی کار خواهید کرد.

مرحله ۳: جلسات ۱۵-۱۶

در نهایت، دو جلسه آخر IPT صرف کمک به شما برای غلبه بر غم یا فقدانی می شود که ممکن است تجربه کنید. مشکلاتی را که در ابتدا شناسایی کرده‌اید تجدید نظر کرده و میزان پیشرفت خود را در برخورد با هر یک ارزیابی خواهید کرد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر