درگیری در شمال رام الله؛ یک جوان فلسطینی کشته شد – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی فلسطین، یک جوان فلسطینی عصر جمعه در نزدیکی اردوگاه گلسون وی در شمال شهر رام الله مورد اصابت گلوله نیروهای اشغالگر اسرائیل قرار گرفت و به شهادت رسید.

منابع عبری زبان نیز اعلام کردند که این جوان فلسطینی با نیروهای اسرائیلی وارد درگیری مسلحانه شده و در نهایت در جریان آن درگیری به ضرب گلوله کشته شده است.

این منابع گفتند که ظاهراً یک جوان دیگر نیز همراه این شهید جوان فلسطینی بوده که او نیز مجروح شده اما از محل متواری شده است.

روزنامه به زبان عبری شاخص این روزنامه همچنین به نقل از ارتش اسرائیل نوشت که این دو جوان فلسطینی شروع به تیراندازی به شهرک بیت ال در شمال رام الله کردند که در جریان آن یک شهرک نشین اسرائیلی زخمی شد.

ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد که به سمت این دو جوان فلسطینی تیراندازی کرد که یکی از آنها کشته شد و دیگری از صحنه متواری شد.

اوضاع در فلسطین اشغالی و کرانه باختری به شدت متشنج است. روز گذشته نیروهای رژیم صهیونیستی به اردوگاه جنین در کرانه باختری حمله کردند و وزارت بهداشت فلسطین اعلام کرد که در تیراندازی نظامیان صهیونیست در حمله به اردوگاه جنین در شمال این کشور یک فلسطینی کشته و ۶ نفر دیگر زخمی شدند. بانک غرب.

از سوی دیگر صبح روز جمعه در قدس اشغالی نظامیان صهیونیست به صورت گسترده مستقر شدند.

این در حالی است که در جریان درگیری های شدید در مناطق مختلف قدس اشغالی، ۲۱ فلسطینی و دو شهرک نشین صهیونیست زخمی شدند. نیروهای رژیم صهیونیستی شب گذشته ۱۸ فلسطینی را دستگیر کردند که تعداد بازداشت شدگان در دو روز گذشته به ۴۱ نفر رسید.

این در حالی که آن است ده ها جوانان فلسطینی به خیابان‌های قدس اشغالی آمدند و با آتش زدن لاستیک‌ها خیابان را مسدود کردند و نظامیان صهیونیست گلوله‌های پلاستیکی و گاز اشک‌آور را باران کردند. و بمب وب سلام آنها به شدت به آنها شلیک کردند.

مناطق مختلف قدس اشغالی نیز شاهد اعتصابات و مراکز آموزشی بود و تجارت آنها در همبستگی با فلسطینی ها بسته شدند.

نظامیان اسرائیلی هر روز به بهانه های مختلف به خانه های فلسطینیان در قدس اشغالی و کرانه باختری یورش برده و آنها را دستگیر می کنند. بر اساس قانون بازداشت اداری، رژیم صهیونیستی فلسطینیان را بدون ارائه هیچ سند و مدرکی حتی بدون اتهام خاص تا پنج سال زندانی می کند.