در آتش سوزی یک شبه در ساختمان تایوان 46 نفر کشته شدندتایپی ، تایوان (AP) – مقامات پنجشنبه اعلام کردند که آتش سوزی در ساختمان که ساعت ها از شب خارج شد و در یک شهر بزرگ در جنوب تایوان کنترل شد 46 کشته و دست کم 41 زخمی برجای گذاشت.

شعله های آتش و دود از طبقات پایینی ساختمان 13 طبقه بیرون می آمد در حالی که آتش نشانان سعی می کردند آتش را از خیابان و سکوهای هوایی در شهر Kaohsiung خاموش کنند. بیانیه آتش نشانی آتش سوزی را که حدود ساعت 3 صبح شروع شد ، “بسیار شدید” توصیف کرد و گفت چندین طبقه تخریب شده است.

با جستجو نیروهای امدادی در ساختمان تجاری و مسکونی ترکیبی ، تعداد کشته ها در طول روز به طور پیوسته افزایش یافت. در اواخر بعد از ظهر ، مقامات گفتند 32 جسد به سردخانه فرستاده شده است ، در حالی که 14 نفر دیگر که هیچ نشانه ای از زندگی نشان ندادند ، در میان 55 نفر به بیمارستان منتقل شدند. در تایوان ، تأیید رسمی مرگ در بیمارستان انجام می شود.

پس از سپیده دم ، آتش نشانان مشاهده می شود که از سکوهای بلند هوایی آب را به طبقات میانی ساختمان که هنوز در حال دود است می پاشند. یک زن که نامش فاش نشد ، در تلویزیون تایوانی گفت که والدین 60 تا 70 ساله اش هنوز در آنجا هستند.

به گزارش خبرگزاری مرکزی تایوان ، مقامات گفتند سن ساختمان و انبوهی از آوار که دسترسی به بسیاری از مناطق را مسدود می کند تلاش های جستجو و نجات را پیچیده کرده است.

به گفته رسانه های محلی ، بسیاری از ساکنان ساختمان 40 ساله مسن بودند و در آپارتمان هایی به مساحت 13 متر مربع (140 فوت مربع) به تنهایی زندگی می کردند. به گزارش واحد مرکزی خبر ، این ساختمان دارای 120 واحد مسکونی در طبقات بالا و همچنین یک سالن سینمای بسته ، رستوران های رها شده و کلوچه های کارائوکه در زیر آنها بود.

یونایتد دیلی نیوز ، یکی از روزنامه های مهم گزارش داد که ماه گذشته کپسول های آتش نشانی نصب شده بود ، اما فقط سه طبقه در هر طبقه به دلیل این که ساکنان قادر به پرداخت هزینه بیشتر نبودند.

به گفته رسانه های تایوانی این آتش سوزی در طبقه همکف شروع شده است.

یونایتد دیلی نیوز اعلام کرد که بازرسان بر چای فروشی طبقه اول تمرکز کرده اند که صاحبخانه او روز چهارشنبه با دوست دخترش درگیر شده است. روزنامه می گوید آنها آتش سوزی را رد نکرده اند.

آتش سوزی سال 1995 در کلوپ شبانه در تایچونگ ، سومین شهر بزرگ تایوان ، 64 نفر را در مرگبارترین فاجعه این کشور در چند وقت اخیر کشته است.

دیدگاهتان را بنویسید