در اینجا ۳ تصور غلط رایج در مورد مشاوره وجود دارد که رد شده است


اطلاعیه پیوند وابسته: اگر با استفاده از پیوندهای ارائه شده در این صفحه خریدی انجام دهید، ممکن است از طریق BetterHelp یا سایر فروشندگان غرامت دریافت کنیم. بیشتر بدانید.
آخرین به روز رسانی در ۱ دسامبر ۲۰۲۱ توسط رندی ویترز، LCMHC

از آنجایی که رفتن به یک جلسه مشاوره ذاتاً یک امر خصوصی است، یادگیری از تجربیات دیگران و دریافت ایده از آنچه باید انتظار داشت دشوار باشد. فکر کردن در مورد مشاوره می تواند احساس کند که شما سعی می کنید تصمیمی کورکورانه بگیرید بدون اینکه بدانید چه چیزی مشترک دارید.

در اینجا، ما به سه تصور غلط رایج در مورد مشاوره نگاه می کنیم تا به شما کمک کنیم تصمیمی بگیرید که بهترین کار را برای شما دارد.

3 تصور غلط رایج در مورد مشاوره، آنها را از بین ببرید
۳ تصور غلط رایج در مورد مشاوره، آنها را از بین ببرید

باورهای غلط رایج در مورد مشاوره

۱. مشاوره فقط برای بیماران روانی

مشاوران سلامت روان (به عنوان مثال، درمانگران) متخصصان بسیار آموزش دیده و دارای مجوز هستند که می توانند اختلالات روانی و مصرف مواد را تشخیص داده و درمان کنند. اما اینها تنها دلایلی نیستند که مردم به دنبال درمان هستند.

در حالی که درست است که مشاوره می تواند برای کسانی که دارای یک بیماری روانی مانند افسردگی یا اضطراب هستند مفید باشد، همه ما با مسائل زندگی روبرو هستیم که زمانی که سعی می کنیم به تنهایی با آنها کنار بیاییم ممکن است طاقت فرسا باشد.

تغییرات شغلی، تعارضات روابط، و افزایش عزت نفس تنها برخی از دلایل بسیاری است که افراد به دنبال مشاوره هستند. این می تواند برای کسانی که مشکلات پیچیده ای مانند شک به خود، استرس محل کار یا فوبیا دارند، بسیار مفید باشد. اگر زندگی شما را به دردسر انداخت، با یک مشاور صحبت کنید. شما خوشحال خواهید شد که انجام دادید.

مراجعه به مشاوره می تواند گام مهمی در تقویت رابطه شما با خود و دیگران باشد. فضای امنی را برای شما فراهم می کند تا در مورد احساسات خود واقعاً باز و صادق باشید و به شما این امکان را می دهد که از منطقه راحتی خود خارج شوید و در مورد احساساتی که ممکن است در درون خود نگه دارید صحبت کنید.

مشاور شما همچنین می‌تواند دیدی عینی از وضعیتتان به شما ارائه دهد و به شما کمک کند یک گام به عقب بردارید تا دیدگاه بهتری داشته باشید. کار بر روی این امر به شما کمک می کند در آینده بهتر با موقعیت های مشابه کنار بیایید و یاد بگیرید که خود را بهتر بیان کنید.

مشاوره زوجین همچنین سرمایه گذاری ارزشمندی در روابط عاشقانه شماست، به خصوص اگر برای ابراز احساسات خود به همسرتان تلاش می کنید.

این جلسات فقط برای زوج هایی نیست که می خواهند به مسائل خاص و مهم رسیدگی کنند. مشاوره رابطه می تواند ارتباط شما را به عنوان یک زوج بهبود بخشد و فضایی خنثی برای ابراز هرگونه اختلاف نظر، مهم نیست که چقدر بزرگ یا کوچک باشد، به شما می دهد.

۲. مشاور شما در مورد شما قضاوت خواهد کرد

از بین تمام تصورات غلطی که مردم فکر می کنند در مورد نصیحت کردن، این چیزی است که من را بیشتر آزار می دهد.

آنها نمی خواهند. حداقل، نه به شکلی که برای شما مفید نباشد. مشاوران در ارزیابی و تشخیص آموزش دیده اند. این همان “قضاوت کردن شما” نیست.

آنها به شما گوش می دهند و لحن و چهره خنثی خود را حفظ می کنند. آنها همدلی نشان می دهند و به شما احساس خوش آمدی می دهند. مشاور شما یک حرفه ای آموزش دیده است. آنها برای کمک به شما هستند، نه اینکه شما را بدتر کنند.

همچنین این امکان وجود دارد که مهم نیست که چه چیزی را در جلسات خود بیاورید، آنها به جای قضاوت در مورد اخلاقیات زندگی شما علاقه مند به کمک به شما در انجام آنها باشند. مشاوران با افراد از همه اقشار کار می کنند، بنابراین لازم نیست احساس عجیبی داشته باشید یا نگران نباشید که آنها نمی خواهند جلسات شما را ادامه دهند.

مشاوره یک منطقه عاری از قضاوت است.

۳. اگر مشاوره قبلاً برای شما کارساز نبود، اکنون جواب نمی دهد

درست مانند سایر افراد، همه مشاوران یکسان نیستند. مهم است که مشاوری را پیدا کنید که بتوانید به او اعتماد کنید و در صحبت کردن با او احساس راحتی کنید تا بیشترین بهره را از جلسات خود ببرید.

همه سبک ها یا رویکردها برای همه مناسب نیستند و ممکن است هنوز سبکی را پیدا نکرده باشید که برای شما مناسب باشد.

مربوط: مراقب مشاوران مسیحی باشید

اگر زمانی احساس کردید که درمانگر شما کار نمی کند، او را نترسانید. مودبانه به آنها بگویید که نمی خواهید جلسات خود را ادامه دهید، و در صورت سوال، آماده باشید که چرا را توضیح دهید. بهتر است در ابتدای جلسه به این موضوع بپردازید تا در صورت نیاز وقت داشته باشید در مورد آن صحبت کنید و نگرانی از گفتن این موضوع بر ارزشی که از آن زمان به دست می آورید تأثیری نداشته باشد.

شما مجاز به تغییر مشاور هستید و مهم است که فردی را پیدا کنید که به شما احساس راحتی کند.

همانطور که جستجوی خود را برای مشاور جدید خود آغاز می کنید، به این فکر کنید که چه چیزی شما را از آخرین مشاور خود متمایز می کند. آیا جلسات آنلاین را به جای حضوری ترجیح می‌دادید؟ آیا برای گرفتن قرار ملاقات با مشکل مواجه شدید؟ آیا شما فقط سبک آنها را دوست ندارید؟

در حالی که مورد دوم قبل از تنظیم کمی مشکل است، شما باید بتوانید کمی تحقیق کنید.

برای نکته آخر، بپرسید که آیا مشاوره رایگان ارائه می دهند یا می توانید ابتدا تلفنی با آنها صحبت کنید. در عوض، بعد از جلسه اول با خودتان چک کنید و ببینید که آیا احساس می کنید جلسه به خوبی پیش رفته است یا خیر.

باورهای غلط در مورد روان درمانی با احترام از یوتیوب.

آخرین افکار

فکر کمک گرفتن می تواند ترسناک باشد، اما با از بین بردن این باورهای غلط در مورد مشاوره، امیدواریم در مورد اینکه آیا چند جلسه می تواند برای شما مفید باشد، اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید.

به یاد داشته باشید که مشاوره یک نمایش عالی از تعهد به خودتان و رشد مداوم شماست. اجازه ندهید اطلاعات بد یا حتی تجربیات بد شما را از تبدیل شدن به بهترین فردی که می توانید باشید باز دارد.

وقتی آنلاین یا حضوری هستید، مشاوره زندگی افراد را تغییر می دهد. آیا برای تغییر مال خود آماده اید؟

بزرگترین خدمات پزشکی در جهان. ۱۰۰% آنلاین

از بزرگترین شبکه درمانگران دارای مجوز، گواهی و با تجربه در جهان بهره مند شوید که می توانند در مورد طیف وسیعی از مسائل از جمله افسردگی، اضطراب، روابط، تروما، اندوه و موارد دیگر به شما کمک کنند. امروز به BetterHelp بپیوندید. امروز ۱۰% پس انداز کنید!

اگر این پست را دوست داشتید به من اطلاع دهید. بازخورد شما مهم است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر