در حال حاضر صحبتی از میانجی گری یا آتش بس در غزه نیست – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، سخنگوی جنبش جهاد اسلامی فلسطین در گفتگو با شبکه خبری الجزیره با بیان اینکه در حال حاضر صحبتی از میانجیگری و مذاکره نیست و میدان حرف اول را می زند، گفت:

داود شهاب همچنین در گفتگو با شبکه خبری المیادین تاکید کرد: ما با نبردی با رژیم اشغالگر روبرو هستیم که برای مدت طولانی ادامه خواهد داشت. ما با سناریوی یک رویارویی طولانی و دشوار روبرو هستیم که مقاومت با تمام اراده خود تا پایان ادامه خواهد داد.

وی افزود: آماده رزم و انتقال بیشترین برد از نظر موشکی و توانمندی هستیم. ما آنچه را که در نبرد شمشیر مقدس در نبرد اتحاد میدانی به دست آوردیم حفظ خواهیم کرد.

شهاب ادامه داد: اخبار مربوط به رفح متناقض است و ما نمی توانیم هیچ یک از اخبار حمله به سران جهاد اسلامی را تایید کنیم. رسانه ها و فعالان اجتماعی برای انتشار اخباری که رژیم اشغالگر منتشر می کند عجله نکنند.

وی تاکید کرد: رژیم اشغالگر نتوانست بین فلسطینی ها تفرقه و تفرقه بیندازد. هدف از تداوم درگیری و رویارویی در همه عرصه ها این است که اجازه ندهد دشمن اسرائیلی احساس امنیت کند.

شهاب همچنین درباره حمایت یمن از فلسطین گفت: به یمن عزیز که همیشه حامی ملت فلسطین است درود می فرستیم.