دستور رئیس قوه قضائیه برای تسهیل دسترسی مردم به دارو


رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به مشکل موجود در حوزه دارو در کشور به مسئولان ذیربط قوه قضائیه دستور داد تا دولت را در کنترل بازار و در صورت وجود افراد ذی نفع و تأثیرگذار در هر زمینه کمک و مساعدت کنند. آی تی. در حوزه پزشکی اقدامات مقتضی و برخورد قانونی و قضایی با آنان انجام شود.

به گزارش مرکز رسانه های قضایی حجت الاسلام والمسلمین محسنی اجایی امروز دوشنبه (۳ آبان) طی سخنانی در جلسه شورای عالی قضایی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهید والامقام، سردار بزرگ و عالم برجسته. حاج حسن تهرانی مقدم و یارانش گفت: شهید طهرانی مقدم از جمله افرادی بود که در دل سختی ها و مشکلات، دیگران را با تصمیمات خود غافلگیر می کند؛ شهید طهرانی مقدم در میان مردمی که در دل مشکلات و مشکلات به سر می بردند. این شهید والامقام در بحبوحه جنگ تحمیلی و تحریم های دشمنان، بازدارنده ای برای کشور ایجاد کرد و فناوری ساخت و توسعه موشک را در دست گرفت و در نتیجه همان سختی ها و تلاش های خالصانه، امروز شاهد هستیم. ساخت موشک‌های بالستیک اولتراسونیک در کشور و ما می‌توانیم بسیاری از نیازها را برطرف کنیم و محصولات دفاعی و غیر دفاعی خود را مطابق با استانداردهای جهانی تولید و صادر کنیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به سفر اخیر شورای عالی قضایی به استان خراسان جنوبی و مصوبات این سفر برای رفع مشکلات و مشکلات مردم ارزشمند این استان گفت: ضابطان و کارکنان دستگاه های قضایی ذیربط که در سفر به استان خراسان جنوبی از مکان های مختلف بازدید کردند. آنها از این استان رفتند و با مردم به گفت و گو نشستند تا موارد و تصمیمات مصوب را پیگیری کنند تا نتیجه و مشکلات مردم خراسان جنوبی برطرف شود.

وی در همین راستا به مقامات قضایی دستور داد در سفر به خراسان جنوبی با جدیت و سماجت و با نگاهی خاص درخواست‌ها و درخواست‌های دریافتی کتبی و شفاهی از مردم و مشتریان را پیگیری و به هر یک از آنها پاسخ دهند. به درخواست‌ها و درخواست‌های افرادی که در حیطه وظایف قانونی مراجع قضایی هستند، توجه شود.

رئیس قوه قضائیه در این خصوص افزود: مسئولان و مراجع قضایی باید تمامی درخواست ها و مطالبات مردم را که در حیطه اختیارات قانونی آنها نیست و هموطنان مدعی از وضعیت خود اطلاعی نداشته باشند، به اطلاع متقاضیان برسانند. درخواست و درخواست جاهل می ماند

محسنی آژه ای تاکید کرد: افرادی که در سفرهای استانی با مسئولان و ضابطان قضایی ملاقات چهره به چهره می کنند، انتظارات بحقی دارند و به هیچ وجه نباید ناامید شوند و باید به مطالبات و درخواست های آنان در حیطه وظایف قانونی آنها رسیدگی شود. با جدیت و پشتکار دنبال کنیم و آن را تمام کنیم.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اولین سفر استانی خود به خراسان جنوبی و سفر به دانشگاه بیرجند و دیدار و گفتگو با دانشجویان گفت: در سفر خود به دانشگاه بیرجند، تعدادی از دانشجویان از دانشگاه های مختلف در نهایت مسائل و درخواست های خود را مطرح کردند. انتقادات، پیشنهادات و اعتراضات مؤدبانه، مؤدبانه و بدون لکنت و از جمله در مورد مبارزه مجدانه با فساد در عرصه های مختلف، مرزبندی با فتنه گران، ایجاد مکان های آزاد اندیشی و حل مشکلات معیشتی مردم صحبت شد.

وی ادامه داد: مطالبات دانشجویان برحق و موضوعات مطرح شده از سوی آنان از جمله ایجاد فضاهای آزاد اندیشی و فراهم شدن بسترهای گفتگو و نقد برای رفع مشکلات و ابهامات و همچنین مبارزه با فساد در عرصه های مختلف بود. و زمینه ها از جمله مطالبات و تاکیدات ایشان سالیان متمادی مقام معظم رهبری بود.

وی افزود: دانشجویان در صحبت هایی که با من داشتند تاکید کردند که خط آنها جدا از معاندین و پایبند به ارزش های نظام اسلامی و کشور است، اما در عین حال انتقاداتی در حوزه های مختلف دارند. از جمله حاکمیت در مناطق مختلف کشور و وجود برخی معایب.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به دیدار با اقشار مختلف استان خراسان جنوبی نیز گفت: نکات و نقطه نظرات مطرح شده از سوی نمایندگان اقشار مختلف استان خراسان جنوبی بسیار آموزنده و مبتکرانه بود و پیشنهادات خوبی را با جهادی، انقلابی و خیرخواهانه ارائه کرد. برای حل برخی از مسائل و مشکلات استان خود مطرح کردند؛ همچنین باید به مسئولان، نخبگان و مردم این استان کمک و مساعدت لازم را برای رفع مشکلات مربوط به آن داشته باشیم.

وی افزود: در جلساتی که با دانشجویان و اقشار مختلف استان خراسان جنوبی داشتم، یکی از موضوعات مهم مطرح شده از سوی آنان مربوط به مشکلات معیشتی مردم، مدیریت بازار کالاهای اساسی و ارز، ایجاد اشتغال و حذف بود. از موانع کسب و کار دانشجویان و مردم عزیز خراسان جنوبی در این زمینه ها انتظارات و مطالبات بحقی داشتند. ما مسئولین در بخش‌های مختلف باید برای رفع این مسائل و مشکلات با کمک و همکاری متقابل تلاش کنیم و مسئولیت ما در این زمینه سنگین است.

محسنی آژه ای گفت: یکی از موضوعات جالبی که یکی از نمایندگان اقشار مختلف استان خراسان جنوبی مطرح کرد این بود که با وجود خصومت ها و تحریم ها، برخی از موانع در کشور خودساخته است و به راحتی می توان آن ها را برطرف کرد.

در ادامه جلسه امروز رئیس قوه قضائیه به مسئولان قوه قضائیه اعم از دادستان کل کشور، همه دادستان های کشور و معاونت پیشگیری قوه قضاییه دستور داد هر چه در توان دارند به ویژه در حوزه مشکلات اولویت دار کشور از جمله رونق و جهش تولید و رفع موانع کسب و کار و تلاش برای حمایت از دولت است.

رئیس قوه قضائیه خطاب به مراجع قضایی ذیربط در سراسر کشور، دستور رفع موانع تولید، جلوگیری از تعطیلی بنگاه‌های تولیدی و صنعتی، احیای واحدهای تولیدی کوچک و بزرگ، جلوگیری از مصادره مواد اولیه و تجهیزات لازم کارگاهی و کارخانه‌ای را صادر کرد. معیارهای

وی در این خصوص گفت: در صورت بروز مشکل برای شرکت تولیدی، ضابطان قضایی مربوطه اقدامات لازم را انجام دهند تا در صورت عدم نیاز، حساب کاربری را مسدود و یا مدیر شرکت مورد نظر را تحریم و یا احیاناً دستگیر کنند. ، تا روند تولید را متوقف کند، در این شرکت نباید تخلفی صورت گیرد و در عین حال اقدامات قانونی و قضایی مناسب انجام شود.

رئیس قوه قضائیه همچنین با اشاره به مشکل موجود در حوزه دارو در کشور به مسئولان ذیربط قوه قضائیه دستور داد تا دولت را در کنترل بازار و در صورت وجود افراد ذی نفع و تأثیرگذار در هر زمینه کمک و مساعدت کنند. آی تی. در حوزه پزشکی اقدامات مقتضی و برخورد قانونی و قضایی با آنان انجام شود.

رئیس قوه قضائیه افزود: سازمان بازرسی کل کشور به موضوع مواد مخدر ورود پیدا کرد; و در اینجا تاکید می کنم که با توجه به اتفاقات رخ داده و شرایط جوی و فصل زمستان پیش رو، جدیت و تلاش سازمان بازرسی در این حوزه باید بسیار بالا باشد و به گونه ای عمل کند که دسترسی مردم به دارو را تسهیل و تسریع کند. و در این زمینه باید به تعزیرات نیز کمک کرد.

وی افزود: ورود با حسن نیت سازمان سنجش به مقوله دارو باید به گونه ای باشد که دسترسی مردم به فرآورده های دارویی را تسهیل و تسریع کند و خود این ورود نباید در حوزه مشکل ایجاد کند.

حجت الاسلام والمسلمین عبداللهی رئیس مرکز امنیت و اطلاعات قضایی کشور در دومین بخش از جلسه شورای عالی قضایی از کشف یک محموله دارویی مخفی در یکی از استان های کشور حاوی ۲۴۵ هزار سرم در یکی از استان های کشور خبر داد. یک کیت

کاظمی فرد، رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات پزشکی قانونی نیز در این جلسه به یکی از چالش های قدیمی دستگاه قضایی در زمینه ابلاغ الکترونیکی اتباع خارجی اشاره کرد و اظهار داشت: در نتیجه همکاری این وزارتخانه وزارت کشور و مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضائیه، در حال حاضر سرویس شناسایی اتباع خارجی که از شهریور ماه سال جاری به صورت آزمایشی اجرا شده است، قابل استفاده در کلیه مراجع قضایی و دفاتر خدمات الکترونیک قضایی است و اتباع خارجی هم اکنون می توانند در خصوص ثبت نام سانا با این ارگان ها و دفاتر تماس گرفته و مراتب را به صورت الکترونیکی اعلام نمایید.

وی با بیان اینکه از این پس تمامی اطلاعیه های مهم به اتباع بیگانه در امور ثبت و ارجاع پرونده، صدور اخطاریه، صدور حکم، ثبت درخواست تجدیدنظر و اجرای احکام به صورت الکترونیکی انجام می شود، گفت: گزینه ورود به پنجره بخش خدمات هوشمند قوه قضائیه نیز برای اتباع خارجی ارائه شده است و این افراد می توانند از خدمات ارائه شده در این پنجره واحد مانند ابلاغ پرونده، تعیین قضات، پرداخت حق الزحمه و شرکت در دادرسی الکترونیکی استفاده کنند.