دستگیری متهمی که حساب بانکی خود را در اهواز اجاره کرده بود


رئیس پلیس فتا خوزستان از دستگیری متهمی که در حال اجاره حساب بانکی خود در اهواز بود خبر داد و گفت: فرد مذکور با نصب اپلیکیشن جعلی «بام بانک ملی» اقدام به کلاهبرداری می کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس فتا، سرهنگ کارآگاه علی حسینی با اشاره به دستگیری یک متهم در یک فقره کلاهبرداری در اهواز گفت: فرد مذکور مبلغ ۸۱۰ میلیون ریال از حساب بانکی فردی برداشت کرد. ،

وی با بیان اینکه متهم در پایتخت اهواز شناسایی و دستگیر شده است، افزود: یکی از مهم ترین روش های مجرمان سایبری در جرایم مالی، فریب قربانیان برای دریافت حساب های بانکی خود به عنوان واسطه برای ارتکاب کلاهبرداری است، بنابراین کاربران از بی اعتمادی خودداری کنند. و اجاره کنید.از دادن کارت بانکی خود به دیگران خودداری کنید و اپلیکیشن های بانکی را از سایت بانک نصب کنید.

سرهنگ حسینی با اشاره به عودت مبالغ برداشت شده به حساب شاکی گفت: با اعترافات صریح متهم پرونده برای سیر مراحل قانونی به دادسرا ارسال و متهم روانه زندان شد.

وی با هشدار به اینکه تمامی تراکنش های حساب های بانکی به عهده دارندگان حساب خواهد بود، گفت: پلیس به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به سوالات شهروندان است و در صورت برخورد با موارد مجرمانه و مشکوک می توانند از طریق سایت فتا اطلاع رسانی کنند. پلیس در www.cyberpolice.ir فوریت های سایبری پلیس فتا.