دشمنان از نارضایتی ها سوء استفاده می کنند – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر، عبدالکریم جمیری بعد از ظهر پنجشنبه در نشست بررسی مشکلات شهر شیراز جنایات تروریستی در شاهچراغ شیراز را محکوم کرد و با اشاره به اینکه کشور در شرایط حساسی قرار دارد، اظهار داشت: گروه تروریستی داعش در سایه. ناامنی های ایجاد شده توسط شورشیان جنایت خونینی را در حرم حضرت شاه چراغ علیه السلام مرتکب می شوند، اما برخی از ایثارگران خاندان آل سعود و خانواده یهودی می خواهند با عملیات رسانه ای افکار مردم را منحرف کنند.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم تصریح کرد: دشمنان در حال حاضر پروژه مدون و جامعی را انجام می دهند که ربطی به مطالبات مردم ندارد.

وی با بیان اینکه دشمنان از نارضایتی مردم سوء استفاده می کنند، افزود: از اول انقلاب تا کنون ناآرامی های زیادی داشته ایم و هر چه نظام موفق تر باشد، فشار استکبار جهانی به آنها بیشتر می شود و می خواهند مردم را دچار تردید کنند. با آوردن فشارهای معیشتی و اقتصادی.

مردم پشت نظام هستند

عضو مجمع نمایندگان بوشهر در شورای اسلامی ادامه داد: این مردم تاکنون نظام را حفظ کرده و پشت سر آن ایستاده اند به ویژه مردم این خطه که همیشه پشت نظام بوده اند باید مطالباتشان محقق شود.

نماینده مردم بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس با بیان اینکه سطح زندگی مردم در شهرها و روستاها ارتقا یافته است، گفت: در نظام اسلامی هزینه ها زیاد بوده و سطح زندگی مردم قابل مقایسه با قبل نیست. ، اما توسعه متوازن رخ نمی دهد.

شرایط زیربنایی و طرح های عمرانی دیلم و گناوه نسبت به سایر نقاط استان ضعیف تر است.

جمیری وضعیت شهرها و روستاهای شمال استان را نامناسب می داند و می افزاید: شرایط زیرساختی و طرح های عمرانی دیلم و گناوه نسبت به مرکز و جنوب استان بوشهر بسیار ضعیف تر است.

وی با اشاره به تخصیص قیر رایگان برای اجرای پروژه های عمرانی در مناطق محروم خاطرنشان کرد: علاوه بر منابع اعتباری استانی، نفت، پایگاه مسکن و قیر رایگان، با تلاش استاندار و مساعدت نمایندگان مجلس، اقدام مناسبی صورت گرفت. بودجه از محل مسئولیت های اجتماعی نفت، گاز و پتروشیمی استان محسوب می شود.

شاخص جمعیت پایین در دیلم

جمیری با بیان اینکه سهم بسیار خوبی از بودجه مسئولیت های اجتماعی صنایع نفت به شهرستان دیلم اختصاص یافته است، تصریح کرد: این اعتبارات باید پرداخت و طرح های مورد نظر اجرایی شود.

نماینده بوشهر گناوه دیلم خاطرنشان کرد: شهرستان دیلم برای محرومیت زدایی نیازمند کار و جهاد است.

وی طبقه بندی مشکلات و معضلات روستاها و مناطق عقب مانده را برشمرد و گفت: هر مشکلی که در استان بوشهر حل نشود در سطح کشور پیگیری می شود. و ما تمام تلاش خود را در این زمینه انجام خواهیم داد.

عضو مجمع نمایندگان استان بوشهر در شورای اسلامی بیان کرد: شاخص جمعیت دیلم پایین است و با توجه به شاخص جمعیتی بودجه مناسبی در این سال ها به این شهر اختصاص داده نشده است.

وی افزود: باید عزم جدی در بدنه مدیران شهرستان دیلم وجود داشته باشد و حقوق مردم به سرعت و به موقع صیانت شود.