دشمن تلاش می کند وحدت و امنیت ملی را هدف قرار دهد/نقش کشورهای اروپایی در شورش های اخیر


به گزارش خبرگزاری فارس از کرج، آیت الله محمدمهدی حسینی همدانی امام جمعه کرج و نماینده ولی فقیه در استان البرز در خطبه های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه اگر صبر و بصیرت باشد، دشمن به نتیجه نمی رسد. هر موفقیتی در مخالفت امت اسلامی. ، افزود: مردم باید یکدیگر را به صبر و استقامت در این مسیر توصیه کنند. در این شرایط است که دشمن شکست خواهد خورد.

امام جمعه کرج افزود: ایجاد انگیزه، پرورش احساسات و عواطف، رشد رفتار و معرفت باید در توسل انجام شود.

تقوا وسیله رسیدن به آخرت است

حسینی حمدانی در ادامه با بیان اینکه انسان موجودی جاودانه و بی پایان است، افزود: وسیله سفر انسان برای رسیدن به آخرت تقوا است، بدترین توشه برای آخرت ظلم به انسان است. برخی از ما نسبت به اطرافیان خود بی رحم هستیم.

امام از سرمایه داری انتقاد می کند

وی در بخشی دیگر با اشاره به انتقاد امام از لایحه سرمایه گذاری تصریح کرد: به گفته امام این لایحه سندی است برای بردگی مردم. در این مسیر تنها همراه امام آیت الله مرعشی بود.

امام جمعه کرج یادآور شد: نباید فراموش کرد که استکبار به دلیل روحیه خود هرگز از سلطه بر ملت های مختلف دست بر نمی دارد، لذا از سیاست های جمهوری اسلامی و ملت ایران عصبانی و ناراحت است.

دشمنی استکبار جهانی در ۴ دهه اخیر با ایران

وی در ادامه با اشاره به اقدامات خباثت آمیز آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران و مردم رنج دیده کشور در ۴۳ سال گذشته، افزود: اعلام می کنیم که از این کشور و سیاست های آن بیزاریم. چه دولتی در آمریکا بر سر کار است، تحت هر شرایطی تلاش می کنیم با فشار دیپلماتیک و تحریم به ملت ایران آسیب برسانیم.

وقتی دشمن نگران جیب مردم ایران است!

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه امروز شاهد جنگ نرم و خاکستری علیه ایران هستیم، خاطرنشان کرد: بیش از ۳۰۰ ماهواره در دنیا فعال هستند که حدود ۱۶۰ ماهواره برای ایران تولید محتوا می کنند.

نماینده ولی فقیه در استان البرز افزود: ۲۶۰ شبکه با اعتبارات کلان از آمریکا، انگلیس، آلمان، عربستان، ترکیه و رژیم صهیونیستی تامین مالی می شوند و محتوای ویژه ای برای مردم ایران تولید و در اختیار شهروندان ما قرار می دهند. این است که مردم در این کشورها باید برای تماشای کانال های تلویزیون پول بپردازند!

وی افزود: شواهد نشان می دهد که دشمن در ناآرامی های اخیر فعال بوده و ایران بدون پاسخ این رفتار دشمن را نخواهد پذیرفت. به عنوان مثال، حرکت علیه ماموران ایرانی را همه از زبان شهروندان فرانسوی که به عنوان توریست وارد کشور شده بودند و به گفته خودشان جاسوسی می کردند، شنیدند.

کشورها علیه ایران جنگ ایجاد کرده اند

امام جمعه کرج با بیان اینکه دشمنان فکر می کنند دست ایران بسته است، تصریح کرد: این در حالی است که دست ما در همه ابعاد از جمله دستاوردهای موشکی، امنیتی، انرژی و هسته ای باز است و مشکلی نداریم.

خطیب نماز جمعه کرج با اشاره به اینکه دشمنان تلاش کرده اند وحدت و امنیت ملی را تهدید کنند، افزود: هرگز موفق نخواهند شد. مردم را به رسمیت نمی شناختند، در تمام این سال ها خود مردم در ایجاد امنیت و آرامش نقش داشتند، شورش ها و ناآرامی ها از ابتدا تا سال های آخر با حاکمیت مردم سرکوب شد.

حسینی همدانی با تاکید بر اینکه امنیت ما نهاد مردمی است، افزود: اگر فردی مطالباتی داشته باشد و بخواهد در این مسیر از روش های غیر سنتی استفاده کند، خود مردم با آن برخورد می کنند، تلاش بیهوده ای است.

وی دغدغه امروز دشمن را نسل جوان و متولدین دهه ۷۰ و ۸۰ دانست و یادآور شد: با علم و پیشرفت عرصه بر آنها تنگ می شود، نسل جوان پیام رهبری را فراموش نکردند که فرمودند: خرمشاه پیش روی ماست، اوج از این نظر نیست. هیچ علمی وجود نخواهد داشت که توسط این نسل فتح نشده باشد.

زمستان سخت و سردی در انتظار دشمن است

وی با تاکید بر اینکه دشمن فکر می کند به سیاست خود در قبال ایران رسیده است، افزود: در این راستا ایران هراسی را در همه جای دنیا پخش می کنند، اما دشمن باید بداند وقتی تابستان گرمی را برای ما در نظر گرفت، امروز زمستان است. آنها منتظر آنها خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: ما اخبار مذاکرات را دنبال می کنیم، گفتمان امروز ما مثل همیشه گفتمان مقاومتی است نه گفتمان سازش، اما آمریکا و اروپا که از حقوق بشر صحبت می کنند تحت چه عنوانی ملت ها را به شدت تحریم می کنند؟ آیا این تحریم ها نقض حقوق بشر نیست؟

دشمن نسل جوان را آماج حملات فرهنگی قرار می دهد

خطیب نماز جمعه کرج با بیان اینکه دشمن نسل جوان را هدف قرار می دهد، تصریح کرد: به خانواده ها یادآوری کنیم که نقشه دشمن نوجوانان است، خانواده ها باید کمک کنند تا فرزندانشان در این دام نیفتند. پدر و مادر گفتند: پدران و مادران از فرزندان خود محافظت کنید. حکومت اگر در برابر امواج از بیرون مقاومت نکند به جان مردم ظلم کرده است، مواظب باشید که مخالف حکومت جمهوری اسلامی نیستند، آنها را به شنیدن و تفکر دعوت کنید.

امام جمعه کرج با اشاره به همکاری عربستان و روسیه و عصبانیت آمریکا در دیدار پوتین با نمایندگان امارات افزود: دشمن باید یاد بگیرد، تعاملات از غرب تا شرق ادامه دارد.

توصیه های رهبری به نخبگان ملی

وی همچنین به دیدار رهبر انقلاب با نخبگان کشور اشاره کرد و یادآور شد: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری نخبگان سرمایه های کشور برای پیشرفت و پیشرفت اهداف ایران هستند، نخبگان ثروت انسانی کشور کسانی محسوب می شوند که حذف کننده ها هستند. موانع بزرگ و سنگین بر سر راه ملت بود

احکام الهی افتخار مؤمن است

وی با اشاره به اینکه برخی احکام الهی را زیر سوال می برند، افزود: اجازه نمی دهیم احکام الهی را مسخره کند. برخی حرف ها این اجازه را به زورگویان می دهد، ما از اعضای دولت انقلاب انتظار بیشتری داریم، برخی حرف ها دوقطبی شدن را در جامعه افزایش می دهد. دین و احکام الهی افتخار مؤمن است و همه باید نسبت به آن غیرت داشته باشند.

سکوت مردان در قبال حوادث اخیر باید یک شاخص باشد

وی در پایان خطاب به مردمی که درباره اتفاقات اخیر سکوت کرده اند، گفت: همه مردمی که این روزها سکوت کرده اند و مدتی است که حرفی از آنها نمی شنوند باید بدانند که مردم خوب تماشا و تماشا می کنند. در ایام انتخابات باید در این مدت سکوت کنند، این موضوع باید از سوی مراجع صلاحیت سنجی گزارش شود و این سکوت به عنوان یک شاخص منفی تلقی شود.

انتهای پیام/ج