دلایل قهرمان نشدن فوتسال ایران از زبان سرمربی سابق/شمس: جوانسازی مطلق در تیم ملی انجام نشده است.


حسین شمس در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری درباره حضور خود در کمیته فنی مسابقات فوتسال جام ملت های آسیا در کویت اظهار داشت: ابتدا از مسئولان فدراسیون فوتبال و مسئولان فدراسیون فوتبال تشکر می کنم. سایر مقامات کویت به خاطر لطفی که به میزبانی این تورنمنت داشتند اتاق بازی، هتل و همه چیز در مورد این مسابقات عالی بود.

وی افزود: فقط کمی مشکلات داوری بازی ها وجود داشت و کمبود VAR در این بازی ها احساس می شد. VAR در مسابقات تایلند استفاده شد اما هنوز برای فوتسال آسیا اجباری نیست و ممکن است در آینده مورد استفاده قرار گیرد.

سرمربی اسبق تیم ملی فوتسال درباره عملکرد تیم ملی در این مسابقات گفت: عملکرد ایران در این مسابقات عالی بود و همانطور که دیدید قبل از فینال به همه تیم ها گل زدیم. متاسفانه در فینال دروازه بان ژاپن ما را گرفت و شانس این تیم را هم گرفت و به جرات می توان گفت ناجی ژاپن در این تورنمنت دروازه بان برزیلی این تیم بود.

وی در ادامه توضیح داد: تیم ما در فینال حدود ۱۰ موقعیت گلزنی داشت که دروازه بان ژاپنی همه آنها را مهار کرد یا به تیرک دروازه برخورد کرد. فوتبالیست های تیم ما واقعا عالی بودند و اگر اشتباه دیوار در گل دوم و گل به خودی سوم نبود شاید الان نتیجه فرق می کرد. حضور تماشاگران ایرانی اوج همه بود، در بازی با کویت و همچنین در دیدار فینال با ژاپن، سالن پر بود و فکر می کردید ما در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی هستیم اما تماشاگران ایرانی واقعا سنگ تمام گذاشتن اگر می بردیم همه خوشحال می شدند اما متاسفانه بازی را به ژاپن باختیم و این باعث ناراحتی ما شد.

مدرس و کارشناس کنفدراسیون فوتبال آسیا گفت: همانطور که گفتم بازیکنان ما عملکرد خوبی داشته اند و سطح فوتسال برخی از بازیکنان ما مانند طیبی، اولاد کباد و عباسی که در اسپانیا بازی می کند بالاتر از آسیا است. دیدید که جام بهترین گلزن آسیا، بهترین بازیکن و … به تیم ملی ما رسید. در مسابقات همه تماشاگران به دنبال شماره ۸ ما اولاد کباد یا سالار آقاپور بودند که همه حاضرین در سالن را به وجد آوردند، اگر این فوتبالیست در جام جهانی بازی می کرد مطمئنا یکی از بهترین ها بود.

وی ادامه داد: ژاپن در این مسابقات عملکرد خوبی نداشت، رئیس کمیته فوتسال ژاپن گفت: پس از باخت ۲ بر یک مقابل عربستان، امشب ۴ نفر به کادر فنی این تیم اضافه شدند که ۲ روانشناس و ۲ آنالیزور هستند. از صبح تا شب روی بازیکنان کار می کردند. مخصوصا روانشناس این تیم. ژاپنی ها در آندوزی کار سختی برای شکست شاگردان محمد هاشم زاده داشتند. اگر شجاعت بازیکنان این تیم نبود و از طرفی گل دوم آخر آنها را داور قبول نمی کرد، معلوم نبود کدام تیم برنده می شد.

وی در پاسخ به این سوال که برخی کارشناسان معتقدند تیم ملی جوان نشده است، گفت: نظرات همه کارشناسان محترمانه و دلسوزانه است و همه برای کمک به تیم ملی نظر دادند. جوانسازی در تیم ملی انجام شده و بازیکنان عوض شده اند اما جوانسازی مطلق انجام نشده و با توجه به میانگین سنی تیم که ۲۷.۹ سال است همچنان بالاست و سرمربی تیم ملی باید تلاش کند تا این میانسالی را پایین بیاور

شمس همچنین گفت: مهدی تاج رئیس کمیته فوتسال و فوتبال ساحلی آسیا مسابقات را از نزدیک تماشا کرد و دید که هواداران ایرانی چقدر به تیم ملی کشورشان اهمیت می دهند. تاج اهمیت بازی های آسیایی را دید و امیدوارم نگاه ویژه ای به فوتسال داشته باشد.

وی ادامه داد: یکی از کارهای خوبی که فدراسیون و کمیسیون فوتسال انجام دادند این بود که بازیکنان ملی پوش بعد از هر مسابقه حقوق می گرفتند و به همین دلیل جا دارد از اصولی رئیس کمیسیون فوتسال تشکر کنیم.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید