دکتر مسلمی نائینی سرپرست جدید جهاد دانشگاهی شد


در جلسه عصر امروز شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر حسن مسلمی نائینی به عنوان رئیس جدید جهاد دانشگاهی انتخاب شد.

به گزارش ایسنا، به نقل از روابط عمومی جهاد دانشگاهی، اعضای شورای عالی انقلاب فرهنگی در جلسه امشب (سه شنبه ۱۹ آبان ۱۴۰۱) دکتر حسن مسلمی نائینی را به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی انتخاب کردند.

این انتخاب پس از آن صورت گرفت که صبح امروز در یکصد و شصتمین جلسه هیات امنای جهاد دانشگاهی، نامی به عنوان کاندیدای ریاست این سازمان به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد.

دکتر حسن مسلمی نائینی استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس تهران در رشته مکانیک گرایش مهندسی ساخت و تولید و در حال حاضر ریاست دانشکده مهندسی مکانیک آن دانشگاه را بر عهده دارد. مدیرکل تبادل دانشجوی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دولت دهم و معاونت سازمان امور دانشجویان در کشور از سوابق عملکردی وی است.

مسئولیت تبلیغ و انجام فعالیت های پژوهشی در دانشگاه صنعتی اصفهان طی سال های ۱۳۶۴ تا ۱۳۶۹ نیز در کارنامه کاری دکتر مسلمی نائینی دیده می شود.

مشاور وزیر علوم در امور ایثارگران و عضو کمیته پدافند غیرعامل آن وزارتخانه، عضو کمیته حسابرسی دانشگاه پیام نور، مشاور امور علمی استاندار اصفهان، عضو هیئت مدیره و نایب رئیس انجمن ساختمان و مهندسی ساخت و ساز ایران، عضو انجمن مهندسین مکانیک ایران، عضو شورا. وی استاد پژوهشگر گروه صنعتی سدید، عضو هیئت مدیره باشگاه دانشمندان جوان وزارت آموزش و پرورش و … است.

در کارنامه علمی این استاد تمام دانشگاه تربیت مدرس می توان به چاپ بیش از ۱۴۵ مقاله در کنفرانس های ملی و بین المللی و دارای بیش از ۱۴۰ مقاله در مجلات علمی و پژوهشی اشاره کرد و به عنوان دانشجو، محقق برگزیده شده است. و بهترین پایان نامه در دانشگاه تربیت مدرس

گفتنی است، ۱۲ خرداد ماه سال جاری دکتر روح الله دهقانی فیروزآبادی به عنوان سرپرست جهاد دانشگاهی انتخاب و با انتصاب وی به عنوان سرپرست معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، دکتر مسلمی نائینی سکاندار جدید جهاد دانشگاهی شد.