دیدار وزیر امور خارجه امارات با وزیر دفاع رژیم صهیونیستی – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از تایمز اسرائیل، عبدالله بن زاید، وزیر امور خارجه امارات گفت:بلند شد گانزوزیر نظامی رژیم صهیونیستی بازدید کرد.

این دیدار در شرایطی انجام شد که وزیر امور خارجه امارات از هفته گذشته در سرزمین های اشغالی فلسطین حضور داشت.

این دیدار در منزل سفیر امارات در منطقه برگزار شد هرتزلیا آن واقع شده در همیشه آویو آماده و طبق دفتر گانزدو طرف در مورد همکاری امنیتی و همچنین حفظ ثبات منطقه و تقویت تشکیلات خودگردان فلسطین گفتگو کردند.

همچنین در این دیدار «محمد الخواجه» سفیر امارات در همیشه آویو نیز حضور داشت.

بن زاید از هفته گذشته در سفری به مناسبت دومین سالگرد پیمان ابراهیم در سرزمین های اشغالی فلسطین به سر می برد.

هفته گذشته رسانه های یهودی گزارش دادند که «عبدالله بن زاید» وزیر خارجه امارات که برای اولین بار از سرزمین های اشغالی فلسطین بازدید کرده بود، با «اسحق» دیدار کرد. دوکرئیس رژیم صهیونیستی بازدید کرد. بر اساس این گزارش، دو طرف در دفتر رئیس رژیم صهیونیستی در قدس اشغالی دیدار و گفتگو کردند. رئیس رژیم صهیونیستی در آن زمان بار وی گفت: امروز با آغوش باز از شیخ عبدالله بن زاید وزیر امور خارجه امارات استقبال می کنیم. ما خوشحالیم که سفر شما را دو سال پس از امضای معاهده تاریخی ابراهیم جشن می گیریم.

همچنین بن زاید در مراسم دومین سالگرد امضای توافق سازش موسوم به توافقنامه «ابراهیم» میان امارات و رژیم صهیونیستی شرکت خواهد کرد.

امضای توافق عادی سازی بین امارات و رژیم صهیونیستی با میانجی گری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا در سپتامبر ۲۰۲۰ صورت گرفت و پس از این توافق، بحرین، مغرب و سودان نیز به این روند پیوستند.