رژیم لاغری سریع

راهنمای گام به گام درست کردن کیک سالم روز ولنتاین


بیایید با آن روبرو شویم، روز ولنتاین مترادف با شیرینی است. از انواع شکلات (و همه چیز از شکلات) گرفته تا کیک و کلوچه گرفته تا آب نبات های قلبی شکل و موارد دیگر، دسرهای خوشمزه برای شگفت زده کردن شیرینی شما (یا شیرینی شما!) کم نیست. با این حال چه چیزی شیرین نیست؟ قند اضافی با سقوط ناخواسته قند همراه است. اما این بدان معنا نیست که شما باید از شیرینی خود جدا شوید، همه اینها به نام سلامتی. خبر خوب این است که شما می توانید بهترین های هر دو دنیا را داشته باشید: یک دسر خوشمزه و کاملا سالم! را وارد کنید: کیک روز ولنتاین. به لطف تعویض های ساده سالم، این دستور غذا به همان اندازه مغذی و خوشمزه است!

آیا آماده اید تا شیرینی خود را در این روز ولنتاین راضی کنید و با انجام این کار احساس خوبی داشته باشید؟ من شما را تحت پوشش قرار داده ام پیش از این، ما رازهایی را در مورد نحوه درست کردن کیک های سالم برای روز ولنتاین به راحتی بیان خواهیم کرد.

نحوه درست کردن دستور العمل های روز ولنتاین سالم: مبادله های ساده

قبل از اینکه به بهترین بخش (دستور العمل) برسیم، در اینجا چند تعویض سالم ساده وجود دارد که می تواند یک درمان ناسالم را به یک دستور العمل منحط و بدون احساس گناه تبدیل کند.

مخلوط های سالم خریداری شده در فروشگاه

استفاده از کیک یا مخلوط کیک سالم خریداری شده در فروشگاه یکی از ساده ترین روش های تعویض پخت سالم است! در این دستور غذا استفاده کردیم مخلوطی از کاپ کیک، آرد بادام و نان کیک با آسیاب های ساده – این مخلوط کیک سالم مورد علاقه ما به دلیل مواد تشکیل دهنده، طعم و بافت آن است!

به طور کلی، بهتر است ترکیبی از کیک را انتخاب کنید که قند کمی داشته باشد و بدون چربی ترانس و مواد فرآوری شده باشد. خبر خوب این است که جایگزین‌های سالم زیادی وجود دارد که از قندهای طبیعی، جایگزین‌های آرد کامل و مواد ساده استفاده می‌کنند.

برخی از جایگزین های سالم دیگر عبارتند از:

 • مخلوط کیک بدون گلوتن باب رد میل
 • میکس کیک پخت ارگانیک میس جونز
 • کیک بدون گلوتن کیک آرتور

سوآپ روغن سالم

اکثر مخلوط‌های کیک سنتی که در فروشگاه خریداری می‌شوند به روغن‌های تصفیه‌شده مانند روغن گیاهی یا کانولا نیاز دارند. به جای آن این تعویض روغن سالم را امتحان کنید:

روغن سالم: روغن تصفیه شده را با یک جایگزین سالم تر مانند روغن نارگیل یا روغن آووکادو جایگزین کنید – این یک جایگزین در نسبت ۱:۱ است.

آب سیباز آب سیب شیرین نشده به عنوان جایگزین روغن استفاده کنید. توجه: این یک کیک مرطوب تولید می کند! مقدار مایعات دیگر را در دستور غذای خود کمی کاهش دهید (½ فنجان). در عوض، کمتر از مقدار لازم روغن از آب سیب استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر دستور پخت شما به ۱ فنجان روغن نیاز دارد، از ۱/۲ فنجان سس سیب استفاده کنید.

ماستبه جای روغن از ماست وانیلی ساده یا شیرین نشده مانند کایت هیل یا سیگی استفاده کنید. مانند سس سیب، ماست بافتی مرطوب می دهد – شما می خواهید مقدار ماست مصرفی را به ½ فنجان کاهش دهید. اگر دستور غذای شما به ۱ فنجان روغن نیاز دارد، از ۱/۲ فنجان روغن استفاده کنید. اگر دستور پخت شما به ½ فنجان روغن نیاز دارد، از ½ فنجان ماست استفاده کنید.

مبادله مبتنی بر گیاه: یک جایگزین تخم مرغ سالم را هک کنید

در حالی که جایگزین های رایج تخم مرغ های گیاهی مانند تخم چیا یا تخم کتان جایگزین های بسیار خوبی هستند، ما از شما دعوت می کنیم این تعویض های کمتر شناخته شده را امتحان کنید! آیا می دانستید که می توان آب گازدار را به جای تخم مرغ جایگزین کرد؟ این یکی از روش های پخت سالم مورد علاقه ما است!

تعویض تخم مرغ آب گازداراز ½ فنجان آب سودا به عنوان جایگزین برای هر تخم مرغ استفاده کنید. بدون تغییر طعم، همان بافت سبک و لذیذ تخم مرغ را تولید می کند!

سالم ترین کیک ولنتاین (با تعویض ساده سالم)

عناصر:

 • ۱ جعبه مخلوط کیک ساده میلز (یا مخلوط کیک سالم مورد علاقه شما)
 • ۳ عدد تخم مرغ
 • نصف فنجان روغن نارگیل
 • ⅓ فنجان آب *
 • ۱ قاشق غذاخوری وانیل
 • ¼ فنجان ماست یونانی وانیلی شیرین نشده (یا ماست یونانی وانیلی کایت هیل بدون لبنیات)

*توجه: اگر از روش های پخت سالم زیر استفاده می کنید، ½ فنجان آب اضافی برای جلوگیری از خیس شدن بیش از حد کیک بگذارید.

مبادله اختیاری:

تخم مرغ را جایگزین کنید: ۱ فنجان آب گازدار ساده (¼ فنجان در هر تخم مرغ)

تعویض روغن۲ ۱/۲ قاشق غذاخوری آب سیب شیرین نشده

شکلات در رتبه اول قرار دارد.

 • ۱ فنجان شکلات چیپسی بدون لبنیات (مانند لیلی شیرین شده با استویا، از غذاهای زندگی لذت ببرید، یا شیر جو دو سر گونه های در حال انقراض)
 • نصف قاشق چایخوری روغن نارگیل

موارد اضافی اختیاری:

 • کارگاه های روز ولنتاین
 • نارگیل خرد شده
 • نوک کاکائویی

جهت:

مرحله ۱: موادت رو جمع کن

فر را از قبل با دمای ۳۲۵ درجه فارنهایت گرم کنید، سپس مواد خود را با هم ترکیب کنید، از جمله هر یک از جایگزین های سالم ذکر شده در بالا.

مرحله ۲: مواد را به کاسه همزن اضافه کنید

مخلوط کیک خریداری شده در فروشگاه را به یک کاسه همزن بزرگ اضافه کنید و مواد را طبق دستورالعمل بسته بندی شده اضافه کنید، با استفاده از هر یک از تعویض های اختیاری بالا به جای روغن یا تخم مرغ. مخلوط باید رقیق باشد اما روان نباشد.

مرحله ۳: نان

وقتی مخلوط خوب مخلوط شد، مخلوط را در قالب مافین شیشه ای چرب شده یا قالبی که کاغذ روغنی انداخته اید بریزید. طبق دستور به مدت ۳۵ دقیقه یا تا زمانی که مرکز کاملاً سفت شود بپزید. نکته: اگر خمیر نیم پز باشد، گلوله های کیک خوب شکل نمی گیرد.

مرحله ۴: شگفت آور

پس از پخت کامل کیک آن را از فر خارج کرده و بگذارید کاملا خنک شود.

توجه: اگر کیک هنوز گرم است، از رفتن به مرحله بعدی خودداری کنید، این بسیار مهم است! در صورت نیاز آن را در یخچال قرار دهید تا خنک شود.

مرحله ۵: کیک را تکه تکه کنید

پس از خنک شدن کامل کیک، آن را تکه تکه کنید و به یک کاسه بزرگ همزن اضافه کنید.

مرحله ۶: ماست را اضافه کنید

پس از ترد شدن، ۱/۲ فنجان لبنیات وانیلی به سبک یونانی یا ماست بدون لبنیات را به کاسه اضافه کنید. کاملا مخلوط کنید. خمیر را به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید تا سفت شود

مرحله شماره ۷: به صورت گردهایی به اندازه لقمه بغلتانید

سپس خمیر را بین دستان خود به شکل توپ هایی با اندازه های مساوی بچرخانید. آن را در سینی فر که با کاغذ کره ای پوشانده اید قرار دهید. توپ ها را حداقل ۲۰ دقیقه یا حداکثر ۱ ساعت در یخچال یا فریزر سرد کنید.

مرحله ۸: روکش شکلاتی را درست کنید

در حالی که خمیر در حال خنک شدن است، روکش شکلات را با ذوب کردن چیپس های شکلات و روغن نارگیل با هم در ظرف مخصوص مایکروویو به مدت ۳۰ ثانیه آماده کنید تا کاملا ذوب شود و در صورت نیاز هم بزنید. بنشین کنار. پس از سفت شدن کیک، چند توپ را همزمان از یخچال یا فریزر خارج کنید. حذف توپ های کیک به صورت دسته ای از گرم شدن بیش از حد توپ ها و از دست دادن شکل خود جلوگیری می کند.

مرحله شماره ۹: توپ های کیک را با روکش شکلاتی بپوشانید و رویه ها را اضافه کنید

(اختیاری) قبل از اضافه کردن لعاب شکلاتی به هر توپ کیک، یک سیخ در مرکز پایین هر کیک بریزید. توپ های کیک را در مخلوط شکلاتی فرو کنید تا کاملاً پوشانده شود. همچنین می‌توانید توپ‌های کیک را در سینی فر بگذارید و روی هر توپ با قاشق از لعاب شکلاتی بریزید.

پس از پوشاندن کامل، هر گونه موادی مانند پاشیدن، چیپس نارگیل یا نوک کاکائو را اضافه کنید. اجازه دهید روکش شکلاتی سفت شود و آن را در یخچال قرار دهید تا جا بیفتد.

مرحله ۱۰: لذت ببرید!

سرو کنید و لذت ببرید! باقی مانده کیک را تا یک هفته در یخچال یا تا دو هفته در فریزر نگهداری کنید.

با این دستور العمل بدون احساس گناه، شیرینی خود را راضی کنید

دوستداران آب نبات، شاد باشید. شما هنوز هم می توانید از شیرینی ها و دسرهای مورد علاقه خود لذت ببرید، در حالی که یک سبک زندگی سالم دارید! دسترسی به گزینه‌های سالم خریداری شده در فروشگاه و استفاده از مبادله‌های سالم ساده، این امکان را فراهم می‌کند که بدون محرومیت لذت ببرید. چه این دستور غذا را با عزیزانتان به اشتراک بگذارید و چه به تنهایی از آن لذت ببرید، به قلب عاشق شکلات خود چیزی برای لبخند دادن بدهید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر