راه اندازی پارک علم و فناوری سلامت مازندران


دکتر پدرام ابراهیم نژاد روز پنجشنبه در نشست معاونان پژوهش و فناوری یک منطقه از کشور با اعلام این خبر افزود: پارک فناوری سلامت مازندران در زمینی به مساحت هفت هکتار در جاده دریا احداث می شود. وی ادامه داد: با راه اندازی این پارک مشکل کمبود فضا برای فعالیت شرکت های دانش بنیان حل می شود و قطعا شاهد افزایش شرکت های دانش بنیان و هسته های فناوری خواهیم بود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران به اجرای برج فناور به عنوان یکی از زیرساخت های فناوری سلامت در مازندران اشاره کرد و گفت: این پروژه با پیشرفت فیزیکی ۲۰ درصد در حال ساخت است و پس از بهره برداری در اختیار شرکت های فناور قرار خواهد گرفت.

ابراهیم نژاد مشکل حوزه پژوهش علمی را شکاف فناوری و تولید علم دانست که صنایع دلسوز دانشگاه ها نیستند. وی ادامه داد: سه درصد از بودجه پژوهشی دانشگاه به کتابخانه اختصاص یافت که سالانه کتاب های زیادی خریداری می شود و منابع اطلاعاتی باید به روز شود.

معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت: کتابخانه مرکزی به مساحت بیش از هشت هزار متر مربع در دست ساخت است.

نشست پژوهشگران و دستیاران فناوری دانشگاه های علوم پزشکی یک کشور با حضور معاونان پژوهشی دانشگاه های مازندران، بابل، گیلان، گلستان، شاهرود و سمنان در ساری برگزار شد. معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در این جلسه حضور داشت و در جریان آن نیازها و فرصت های پژوهشی و فناوری دانشگاه های علوم پزشکی کشور مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟