رنوتکس دومین نمایشگاه ملی کشور خواهد بود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرنگار مهر عبدالرضا فلا، دوشنبه ۱۱ آبان ماه در مراسم افتتاحیه دهمین نمایشگاه رنوتیک با اشاره به نمودار مدیریت نمایشگاه رباع رشیدی رنوتیک ۲۰۲۲، گفت: دبیرخانه این رویداد ۳۰ هیچ کس و از نخبگانی هستند که نمایشگاه را اداره می کنند.

وی ادامه داد: بر اساس فراخوان ۶۵ طرح از ۱۷۱۰ طرح به ثبت رسید.

فلاح بیان کرد: نمایشگاه تا ۱۱ منطقه این مناطق به طور ویژه بر اساس اکوسیستم اقتصادی استان، صنعت خودروسازی، محورسازی و قطعه سازی و … تقسیم بندی می شوند. بخشی از این محورها هستند.

وی ادامه داد: برخی از طرح هایی که وارد شد فقط ایده بود. منطقه ما معتقدیم که خلاقیت و شاگردی مرکز رشد است.

فلاح گزارش داد: تعداد طرح های خلاقانه ۷۴۸ طرح است که در منطقه دانشجو هست.

معاون در شورای سیاستگذاری رنوتیکافزود: ۲۳۸ مورد هم اکنون برای بازدید در نمایشگاه موجود است.

وی افزود: مناطق فناوری اطلاعات، بهداشت و درمان، ماشین آلات پیشرفته، حمل و نقل خودرو و … در سه سطح انتخاب شده است.

وی با قدردانی از استاندارد گفت: آقای استاندار در این زمینه و بر اساس برنامه پیشگام هستند. کوچک سلام آماده است، قصد داریم این نمایشگاه را به دومین نمایشگاه ملی کشور تبدیل کنیم.

مشاور استاندار در امور فناوری و شرکت های دانش بنیان گفت: در این نمایشگاه برای ۱۸ استان برنامه داریم که استان های همجوار تهران و اصفهان جزء این استان ها هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در این دور رویکرد شهری برای رعایت موضوع عدالت نوآوری داشتیم.

ظهر امروز دوم آبان مراسم افتتاحیه بزرگترین تصادف فناوری آذربایجان شرقی، ربع رشیدی (رنوتیک ۲۰۲۲) با حضور وزیر کشور، معاون فناوری، وزیر علوم، استاندار و جمعی از مدیران کل استان برگزار شد.