روابط حماس و سوریه در آینده ابعاد کامل تری به خود می گیرد – خبرگزاری مهر ایران و ورلد نیوزبه گزارش خبرگزاری مهر، «اسامه حمدان» از رهبران ارشد جنبش جهاد اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد که امروز روحیه مقاومت در برابر اشغالگران بار دیگر در کرانه باختری و آنچه در آن در حال وقوع است به ثمر نشسته است. کرانه باختری چالشی برای ارتش رژیم صهیونیستی است و نقطه عطف آن یک رویارویی گسترده است که ممکن است عمیق تر از انتفاضه باشد.

بر اساس این گزارش، اسامه حمدان در گفتگو با شبکه خبری المیادین افزود: مبارزه در سرزمین های اشغالی از سال ۱۹۴۸ متوقف نشده است و رژیم اشغالگر با قتل و جنایت با آن برخورد می کند. تعداد عملیات علیه اشغالگران از هزار نفر گذشت و این آمار از ۱۷ سال پیش تاکنون در کرانه باختری برای اشغالگران ثبت نشده است و این برای آنها یک آمار عظیم و فاجعه بار است.

وی تاکید کرد: فلسطین اشغالی وارد مرحله جدیدی شده است که نشان می دهد امروز همه برنامه ها برای واگذاری ملت فلسطین به هم ریخته است. تصویر شهید فلسطینی «عدی التمیمی» از پایان اشغالگری خبر داد و نشان داد که این نسل تسلیم نمی شوند و به مقاومت ادامه می دهند.

حمدان گفت: این فقط زمان بود که ملت فلسطین صلاحیت و آمادگی خود را برای مقابله با اشغالگری و کسب پیروزی ثابت کند. اوضاع در کرانه باختری تشدید خواهد شد و به عقب باز نخواهد گشت و تصویر آدی در تمام جوانان فلسطینی منعکس خواهد شد.

این رهبر حماس تصریح کرد: اشغالگران قدرت تهدید خود را از دست داده اند و کشتار دیگر تهدیدی برای فلسطینیان نیست. برتری امنیتی اسرائیل یک توهم است.

حمدان افزود: فردی که عملیات علیه اشغالگران را انجام داد یکی از بچه های دستگاه امنیتی بود که ثابت می کند شرایط این نیست که فقط بخشی از ملت فلسطین در برابر اشغالگران مقاومت می کنند، بلکه مقاومت اینگونه است. یک فرم کلی

وی گفت: مرحله ای که اسرائیل فکر می کرد کرانه باختری را تسلیم کرده است گذشت تا اینکه نبرد شمشیر مقدس ثابت کرد ملت فلسطین متحد و مقاوم است. دشمن تصور می کرد آنچه در کرانه باختری می گذرد موقتی است، اما شهادت طلبان و عملیات قهرمانانه این مشکل را برطرف کردند.

اسامه حمدان همچنین درباره دیدار با بشار اسد رئیس جمهور روسیه گفت: دیدار با بشار اسد صمیمی و بسیار مهم بود و خلیل الهی سلام رزمندگان مقاومت و مجاهدان قسام را به رئیس جمهور ابلاغ کرد. -اسد

وی افزود: ما به دمشق که مقر دائمی ما شده بازگشته ایم و از سرگیری روابط حماس و سوریه در مرحله بعدی ابعاد کامل تری به خود خواهد گرفت.