روسیه ۳۰ شهروند انگلیسی را تحریم کرد


به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دولت روسیه در واکنش به اقدامات خصمانه و اتهامات مکرر انگلیس علیه این کشور به بهانه عملیات ویژه نظامی در شرق اوکراین، لندن را تحریم کرده است.

وزارت خارجه روسیه شامگاه چهارشنبه اعلام کرد که ورود ۳۰ مدیر و مدیران صنایع دفاعی و تبلیغاتی بریتانیا به خاک این کشور را ممنوع کرده است.

به گزارش سایت «ریانووستی»، این وزارتخانه با صدور بیانیه ای از تحریم ۳۰ شهروند انگلیسی خبر داد و اعلام کرد که به کار برای گسترش فهرست ممنوعیت ورود شهروندان این کشور به روسیه ادامه خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: «با توجه به ادامه رفتار خصمانه دولت بریتانیا، که در آن اقداماتی با هدف بی‌اعتبار کردن عملیات نظامی ویژه روسیه در اوکراین و ادامه حمایت نظامی از رژیم نازی در کیف، انجام شده است. [در کرملین] تصمیم گرفته شد ۳۰ نفر از افراد مسئول ترویج هماهنگ رویکرد اطلاعاتی ضد روسیه و همچنین نمایندگان لابی دفاعی بریتانیا در لیست سیاه قرار گیرند.

بر اساس این گزارش، فهرست شهروندان بریتانیایی که اکنون از ورود به روسیه منع شده‌اند، شامل «فرانسیس اینگام»، مدیر اجرایی انجمن روابط عمومی و ارتباطات بریتانیا است که از شرکت‌های این کشور خواسته است از همکاری با فعالان اقتصادی روسی خودداری کنند.

پیش از این «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه با اشاره به اینکه بیشتر کشورهای جهان برای تحریم مسکو به غرب پولی پرداخت نکردند، گفت: با وجود فشارها و باج خواهی غرب، ۸۰ درصد کشورهای جهان به تحریم های غرب علیه روسیه نپیوستند.

لاوروف در سخنرانی دیگری تاکید کرد که دولت های غربی سیاست اعمال تحریم های یکجانبه علیه کشورهای مخالف را با رویکرد دیپلماتیک جایگزین کرده اند. (اطلاعات بیشتر)

انتهای پیام
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید