رژیم صهیونیستی از درون حقایق پشت انتخابات چیست؟ – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهان


خبرگزاری مهر – گروه بین الملل: انتخابات در تمام دنیا بر اساس اصول خاصی انجام می شود، در انتخابات باید شرایط قبل از انتخابات، در زمان انتخابات و بعد از انتخابات سالم و شفاف باشد. از سوی دیگر، انتخابات به معنای واقعی خود باید برخاسته از یک نظام دموکراتیک با اصول پذیرفته شده و تعریف شده آن باشد.

سوالی که در اینجا مطرح می شود این است که آیا انتخابات کنست یا پارلمان صهیونیستی ویژگی های انتخابات آزاد را دارد؟ آیا این انتخابات به معنای یک کارزار سالم و شفاف در راستای رقابت سیاسی بین احزاب و جریان های مختلف برای رسیدن به هدفی خاص است؟ برگزاری انتخابات در سرزمینی که بر اساس به رسمیت شناختن قطعنامه های سازمان ملل مبنی بر اشغالگری و نقض حقوق ملت فلسطین به صورت سازماندهی شده ایجاد شده است، آیا اهداف باطنی خاصی ندارد؟

در این گزارش قصد داریم موضوعاتی را مطرح کنیم که نشان می دهد انتخابات در سرزمین های اشغالی یک کارزار سیاسی سالم و شفاف نیست، بلکه رویدادی با اهداف مشخص برای سرپوش گذاشتن بر واقعیت تلخ رژیم صهیونیستی است.

تو اینجایی چون «بن گوریون» کار تو را نکرد!

در سال های اخیر حوادثی در پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) رخ داده است که واقعیت این رژیم را به خوبی تشریح می کند. وقایعی که صهیونیست ها سعی می کنند آن را سانسور کنند تا از چشم رسانه ها و افکار عمومی بین المللی پنهان بماند، اما هر از چند گاهی برخی از آنها به بیرون درز کرده و در معرض دید همگان قرار می گیرد.

چند سال پیش، برخی از اعضای کنست و سران جناح‌های صهیونیستی در جلسه پارلمان بر سر نمایندگان عرب فریاد زدند: «شما اینجا هستید زیرا «بن گوریون» (بنیان‌گذار رژیم جعلی) کار شما را انجام نداده است! ” به نظر شما این عبارات به چه معناست؟ منظور آنها از این تهدید این است که دیوید بن گوریون و گروه های مسلح صهیونیست در جریان اشغال فلسطین قرار بود همه فلسطینی ها را بکشند یا تبعید کنند تا هیچ فلسطینی در این سرزمین نماند. در واقع صهیونیست ها از حاکمیت گرفته تا اقشار کوچک خود با فلسطینی ها مشکل وجودی دارند و وجود آنها را مانع وجود آنها می دانند، آیا رژیم صهیونیستی با چنین تفکراتی می تواند انتخابات آزاد برگزار کند؟

رژیم صهیونیستی از درون  حقایق پشت انتخابات چیست؟

تبلیغات انتخاباتی؛ ترکیبی از نفرت و گسترش خشونت!

نکته بسیار مهم و قابل توجه این است که مقامات سیاسی و احزاب صهیونیستی از به کار بردن شعارهای خام نژادپرستانه و تبعیض آمیز در ملاء عام و حتی در تبلیغات انتخاباتی خود ابایی ندارند. علاوه بر این، آنها با شناخت دقیق جامعه صهیونیستی می دانند که کدام شعارها رای بیشتری جمع کرده و به پیروزی آنها در انتخابات می انجامد.

از سوی دیگر، دستگاه قضایی رژیم صهیونیستی هیچ اقدامی برای رسیدگی به این سیاست های نژادپرستانه انجام نمی دهد، بنابراین از این حوادث می توان فهمید که با یک رژیم آپارتاید تمام عیار مواجه هستیم. در روزهای اخیر بر اساس منابع رسمی و حقوق بشر در فلسطین بیش از ۱۰۰ حمله توسط شهرک نشینان صهیونیست علیه فلسطینیان و اموال آنها در قدس و کرانه باختری انجام شده است، اما علیرغم اینکه تصاویر این حملات توسط شهرک نشینان فیلمبرداری شده است. رسانه‌ها و دوربین‌های شهری فلسطین گزارش می‌دهند که پلیس رژیم صهیونیستی هیچ اقدامی برای توقف این تجاوزات انجام نداده است. سوال این است که آیا رژیمی که به طور سیستماتیک حقوق مردم بومی فلسطین را زیر پا می گذارد، می تواند ادعا کند که انتخابات خود را در شرایط سالم و شفاف برگزار می کند؟ لازم به ذکر است که حتی تخلفات و جنایات روزانه شهرک نشینان اشغالگر و نظامیان صهیونیست توسط نهادهای به اصطلاح حقوق بشری رژیم صهیونیستی مانند بذالیم ذکر و گزارش می شود.

رژیم صهیونیستی از درون  حقایق پشت انتخابات چیست؟

یک مجلس وحشی!

اعراب حاضر در این سرزمین ها از سال ۱۹۴۸ که در دوره های گذشته در انتخابات کنست شرکت کرده بودند، به دلیل سیاست های نژادپرستانه رژیم صهیونیستی، موضع گرفتند و خواستار تحریم این دوره از انتخابات شدند. در دهه‌های اخیر، رهبران رژیم صهیونیستی تلاش کرده‌اند از حضور برخی نمایندگان عرب در کنست سوء استفاده کنند و این رژیم را در چشم بین‌المللی به عنوان نظامی مبتنی بر اصول دموکراتیک و آزادی معرفی کنند. در همین رابطه «ناصر لحام» تحلیلگر فلسطینی می گوید: شهروندان فلسطینی به نتایج انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی اهمیتی نمی دهند و در سال های اخیر فلسطینی ها به این واقعیت پی برده اند که نمایندگان وحشی کنست صهیونیستی به این موضوع پی برده اند. هیچ حسی از انسانیت نداشتند و به همین دلیل امیدشان را از دست دادند.

بر اساس بررسی های اخیر از اعراب ساکن در سرزمین های اشغالی از سال ۱۹۴۸، مشخص شده است که کمترین میزان مشارکت در انتخابات کنست رژیم صهیونیستی در انتخابات کنونی به ثبت خواهد رسید. بنابراین، میزان مشارکت اعراب در این انتخابات در بهترین حالت زیر ۴۰ درصد است که نشان‌دهنده پایین‌ترین میزان مشارکت آنها در این انتخابات در چند دهه اخیر است.

رژیم صهیونیستی از درون  حقایق پشت انتخابات چیست؟

وجود همزمان سه دولت ضد فلسطینی!

در جریان تأسیس فراکسیون پارلمانی کادیما توسط آریل شارون در سال ۲۰۰۳، لیمور لفنانت که در آن زمان وزیر آموزش رژیم صهیونیستی بود، به صراحت به اعضای کنست (پارلمان صهیونیستی) اعلام کرد: در اسرائیل سه دولت وجود دارد. کنترل همزمان؛ اول حکومت شهرک نشینان، دوم حکومت باندهای مافیایی و سوم حکومت ما که البته حکومت سیاسی ما جرأت نمی کند یک کلمه از حرف های دو دولت دیگر بگوید!

سخنان این مقام صهیونیست مربوط به حدود ۲۰ سال پیش است که از آن زمان تاکنون با اقدامات تحریک آمیز سیاسی، رسانه ای و حزبی رژیم صهیونیستی به ویژه در سال های حضور نتانیاهو، نفرت از فلسطینیان در جامعه صهیونیستی باعث شده است. به شدت رشد کرده و در شرایط کنونی هیچ چشم انداز مثبتی برای برگزاری یک رویداد سیاسی در این فضای پر از نفرت و تبعیض در افق وجود ندارد.

رژیم صهیونیستی از درون  حقایق پشت انتخابات چیست؟

فایده گفتار

در نهایت می توان اشاره کرد که انتخابات پارلمانی رژیم صهیونیستی مانند انتخابات سایر نقاط جهان نیست. در کشورهای مختلف جهان مفاهیمی مانند آزادی بیان، عدالت اجتماعی، استبداد ستیزی و مبارزه با نژادپرستی ارزش تلقی می شود و همه جریان های سیاسی سعی در تحقق آن ها مطابق با خواسته های جامعه دارند. اما در سرزمین های اشغالی موضوع کاملا متفاوت است، اینجا چنین مفاهیمی ارزشی ندارد، اما در عوض مسائلی مانند توسعه شهرک ها، تقویت یهودیت و حق یهودیت که در واقع به معنای انکار وجود فلسطینی هاست، خریداران بیشتری دارد. و جریان سیاسی که اگر بتواند نشان دهد که این سیاست ها را بیش از سایر جریان ها اجرا می کند، پیروز انتخابات خواهد شد. این تفکر و تفکر نیز ریشه در منطق ایدئولوژیک صهیونیسم دارد که بر اساس مفاهیم تحریف شده دینی خود، تنها به خود حق تشکیل حکومت در فلسطین می دهد و هر موجود دیگری را انکار می کند. در واقع می توان گفت هر حزب یا ائتلافی که بتواند جامعه صهیونیستی را بیش از دیگران متقاعد به کشتار و غارت هر چه بیشتر فلسطینی کند، برنده انتخابات خواهد بود.