زخمی شدن زن فلسطینی در محاصره غزه – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از مرکز اطلاع رسانی فلسطین، خانمآمنه غالیه، شهروند فلسطینی ساکن نوار غزه که ۱۶ سال پیش در حملات رژیم صهیونیستی به این منطقه مجروح شده بود، شامگاه شنبه به شهادت رسید.

در حمله سال ۲۰۰۶ ارتش رژیم صهیونیستی به شمال نوار غزه، اکثر اعضای خانواده آمنه شهید شدند.

این بانوی زخمی فلسطینی تمام این سال ها را در بدترین شرایط ممکن در غزه سپری کرد زیرا محاصره غیرانسانی نوار غزه آنها را از دسترسی به بسیاری از اقدامات بهداشتی و درمانی که نیاز دارند محروم کرده است.

مردم مظلوم نوار غزه به دلیل بسته شدن تمامی گذرگاه ها و محاصره کامل این منطقه، خرابی تنها نیروگاه اصلی آن به دلیل کمبود سوخت و کمبود شدید مواد غذایی و دارویی در بدترین شرایط ممکن به سر می برند. و بسیاری از بیمارستان ها و مراکز درمانی در نوار غزه نیز قادر به ارائه خدمات لازم و مناسب به فلسطینی ها نیستند.

محاصره و بسته شدن گذرگاه ها نیز بر ابعاد مختلف زندگی شهروندان فلسطینی سایه افکنده و وضعیت معیشتی نیز غیرقابل تحمل است و مردم با کمبود غذا و حتی کمبود آب آشامیدنی مواجه هستند. هستند.

بر اساس گزارش های اخیر، ۸۰ درصد مردم غزه زیر خط فقر زندگی می کنند. محاصره وحشیانه صهیونیست ها میلیون ها دلار خسارت به مردم غزه وارد کرده است.

در حالی که مردم غزه این روزها مورد ظلم و ستم و کشتار و محاصره وحشیانه صهیونیست ها قرار گرفته اند. هستنددر عین حال شاهد سکوت قبر جماعت باشید بین المللی ما همیشه از حقوق بشر و انسانیت صحبت می کنیم. سکوت این سازمان ها باعث استکبار رژیم صهیونیستی شد. کشورهای حامی دموکراسی و حقوق بشر نه تنها با این جنایات برخورد نمی کنند. اما آنها نیز با سکوت خود از عاملان آن حمایت می کنند.