ساماندهی هزینه های اهدایی در کرمانشاه با ایجاد سامانه الکترونیکی انجام شود – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، بهمن امیری مقدم استاندار کرمانشاه بعدازظهر سه شنبه در جلسه شورای اداری اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کرمانشاه از خدمات مجموعه اوقاف برای زائران حسینی در ایام اربعین تقدیر کرد. و اظهار داشت: بازگشایی مرز خسروی و تردد زائران حسینی کمک زیادی به ایجاد نشاط معنوی در فضای استان برای رونق اقتصادی و به ویژه شهرستان قصرشیرین کرد به گونه ای که رونق حتی بزرگتر از ایام نوروز بایرام ایجاد شد.

وی با بیان اینکه بیش از ۸۰ درصد زائران مرز مهران از کرمانشاه عبور می کنند، افزود: خوشبختانه میزبانی مردم کرمانشاه بسیار شایسته زائران اربعین بود و همه از آن راضی بودند.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: سنت انفاق در اسلام از جایگاه بسیار بالایی برخوردار است و ثواب اخروی این نذورات جاودانه خواهد بود.

امیری مقدم با تاکید بر اینکه گروه خیرین باید با کمک، بسته های معیشتی و نذورات به دست افراد مستحق برسد، گفت: برخی از افراد به طور همزمان از چند مرکز مانند کمیته بهزیستی، کمک ها و کمک ها و… کمک می گیرند. n در حالی که برخی از نیازمندان از این حمایت محروم هستند.

وی ادامه داد: یکی از راهکارها ایجاد سامانه الکترونیکی برای شناسایی کمک گیرندگان و ساماندهی مناسب کمک ها به سازمان های امدادی است.

استاندار کرمانشاه بر لزوم فرهنگ سازی و آگاهی نسبت به اهدا و فعالیت در این حوزه تاکید کرد و گفت: باید با تشویق مردم به اطلاع رسانی در خصوص کمک های بی هویت، فرصتی برای شناسایی و احیای آن ها فراهم شود.

امیری مقدم با تاکید بر لزوم برنامه ریزی مکتوب از طریق کمک های خیرین خاطرنشان کرد: این مجموعه باید گزارش عملکرد خود را در زمینه کمک به حوزه های مختلف، نحوه هزینه کرد عواید کمک ها و برگزاری جلسات قرآن به مردم ارائه کند.

وی تاکید کرد: ستاد عملیاتی ردیابی نذورات در استان کرمانشاه باید تشکیل شود و این ستاد مشخص کند که در استان چه تعداد اعانه داریم و در هر شهرستان چه تعداد از این کمک ها زیر نظر نذورات اداره می شود.

استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه بقاع مبارکه باید مرکزی برای ترویج فرهنگ مشارکت در امور خیریه باشد، گفت: فرهنگ مشارکت در امور خیر باید با محوریت بقاع مبارکه در بین مردم ترویج شود. من فکر می کنم مردم استقبال خواهند کرد.

وی همچنین خواستار کمک به برگزاری دوره های قرآنی در محلات شد و اظهار داشت: اداره اوقاف باید ترویج فعالیت های قرآنی در منازل را از اولویت های کاری خود قرار دهد.

امیری مقدم گفت: برگزاری مسابقات قرائت قرآن در سطح ملی و بین المللی بین المللی در استان کرمانشاه این امر به تقویت فضای معنوی کمک می کند و جوانان را به گرایش معنوی بیشتر تشویق می کند.

وی همچنین خاطرنشان کرد: اسناد اهدایی جنبه تاریخی دارد و باید به بهترین نحو حفظ شود و با انتشار کتاب در اختیار مردم قرار گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: مقبره سید فاطمه باید مرکز فرهنگی و مذهبی پویا و فعال در مرکز باشد. کلان شهر کرمانشاه می شود.