سخنرانی و دعا در ایام محرومیت باید بر اساس روایات اهل بیت باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام شمس الله سراج در خطبه های نماز جمعه عیلام فرمود: عظمت امام حسین(ع)آ) بسیار بالا است دریا امام حسین (ع) دریا محبت و رحمت و تقوای الهی امری است که باید در کوچکترین اعمال ما در زندگی و امام حسین (ع) رعایت و عمل کرد.آ) الگوی ما در تقوای الهی و راه امام حسین است.آ) مشروط به شرایط این روش دسترسی خدایان این متعالی است.

او توضیح داد: اگر رفتارمان را بخواهیم، شخصیت و گفتار ما درست باشد راه این است که با اهل بیت(ع)آ) و با دانش، تمرین و رفتاری اهل بیت (آ) آگاه باشید و در زندگی اجتماعی و شخصی خود الگو باشید.

جمعه موقت دارم عیلام وی گفت: سخنرانی در ایام محرم باید کوتاه و موضوعی باشد تا شبهات جوانان برطرف شود. تشریفات با توجه به شرایط کرونا نباید زیاد طول بکشد. درست باشد و مطابق با دانش به اهل بیت(ع)آ) بودن

حجت الاسلام سراج بیان کرد که سخنرانی ها و خطبه ها مستند بوده است بر اساس روایت اهل بیت(ع)آ) و ائمه عطار (آ) باشد، گفت: الفاظ در تشریفات و می گوید باید تشریفات را انجام دهید بر اساس دارای سند و مدرک باشد، سامانه امام حسین(ع)آ) این یک نظام قرآنی است و همه چیز در آن باید درست و به جا باشد درست بودن

خطیب موقت نماز جمعه ایلام گفت: مردم در ایام محرم باید با هدایت امام حسین (ع) باشند.آ) که در تشریفات وصل است اگر درب امام حسین را زیارت کرد.آ) مقید، او راه خود را پیدا خواهد کرد.

وی با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با ائمه جمعه سراسر کشور گفت: مقام معظم رهبری فرمودند ائمه جمعه سخنگوی انقلاب هستند و این یعنی وظیفه اصلی ائمه جمعه این است که جلوگیری از تشریفات انقلابی و اسلام نابود می شود و اگر انقلاب برای محرومیت زدایی بود، از بین بردن علم و استقلال بود و ائمه جمعه مقید به این هستند. مناسک بیان و ترویج دادن

حجت الاسلام سراج با بیان اینکه مقام معظم رهبری در این دیدار فرمودند ائمه جمعه نظاره گر بودند و راه می رفتند، تصریح کرد: پدر وی خطاب به همگان افزود: مقام معظم رهبری همه گروه‌های سیاسی نگاه پدرانه دارد، اصل نظام و ولایت فقیه اصولی است که در صورت پذیرفتن هرکس در هر حزب یا گروهی مورد احترام همه ماست و مشکلی نیست.

گفت: باید زمینه در صورتی که بی تفاوتی در جامعه و نظام امام حسین (ع)آ) و انقلاب ما وسیله ای برای جذب است و نباید به گونه ای با آن رفتار شود که حوزه پرداخت ما بیشتر جذب گفتار و کردارمان می شویم.