سفر هیئت های تجاری جمهوری های روسیه به قرقیزستان


به گزارش خبرنگار دفتر منطقه ای خبرگزاری فارس، هیئت تجاری از تاتارستان و باشقیرستان متشکل از حدود ۵۰ نماینده ۳۰ شرکت روسی در زمینه تولید، تجارت و ارائه خدمات در بخش های مختلف اقتصادی وارد “بیشکک” شدند.

رئیس هیئت تاتارستانشمیل آگیف، رئیس اتحادیه صنف و صنعت و رئیس هیئت باشقیرستان «تیمور خاکیموف» رئیس اتاق بازرگانی این کشور است.

هیئت های تجاری از فدراسیون روسیه علاقه مند به یافتن شرکای تجاری برای همکاری و ارتباطات متقابل سودمند هستند.

این هیئت شامل تولید کنندگان مصالح ساختمانی و تجهیزات صنعتی، مبلمان، لباس بافتنی، لباس کار، مواد اولیه غذایی، روغن های گیاهی و همچنین شرکت های حمل و نقل بین المللی می باشد.

این تیم بامارات شارشکوف» رئیس اتاق بازرگانی و صنایع قرقیزستان دیدار و گفتگو کرد.

در این جلسه شارشکوف با اشاره به اینکه تاتارستان و باشقیرستان کشورهای نزدیک به قرقیزستان، از تقویت همکاری تجاری و اقتصادی بین کشورها حمایت کردند.

در مجموع، رؤسای مجالس سه جمهوری با اعلام همبستگی، تلاش کردند تا در قالب تفاهم نامه ها و معاهده هایی از این دیدار حداکثر بهره را ببرند.

به عنوان بخشی از ماموریت تجاری، امروز اتاق بازرگانی و صنعت قرقیزستان یک مجمع برای نشست های تجاری با حضور کارآفرینان روسی و محلی برگزار می کند که در آن شرکت کنندگان این فرصت را خواهند داشت تا به طور مستقیم در مورد شرایط و راه های همکاری گفتگو کنند.

علاوه بر این، اتاق بازرگانی و صنعت قرقیزستان فرصتی را برای بازدید از شرکت های قرقیزستانی که طرف روسی آنها را به عنوان شرکای بالقوه می بیند، سازماندهی می کند.

هم”دانیار امانگلدیف، وزیر اقتصاد و تجارت قرقیزستان نیز با هیئت تجاری تاتارستان دیدار کرد. باشقیرستان ملاقات کردند و صحبت کردند.

وزیر اقتصاد و تجارت تاکید کرد که قرقیزستان برای ماهیت استراتژیک مشارکت همه جانبه بین دو کشور ارزش قائل است زیرا هدف آن تقویت بیشتر روابط همه جانبه با روسیه از جمله با تاتارستان و تاتارستان است. باشقیرستان خوب.

امانگلدیف خاطرنشان کرد: با توجه به ماهیت استراتژیک روابط قرقیزستان و روسیه، بیش از هر زمان دیگری برای بیشکک مهم است که انگیزه جدیدی به گسترش همکاری های تجاری-اقتصادی، همکاری های صنعتی و سرمایه گذاری بدهد.

خاطرنشان می شود: نماینده قرقیزستان، صندوق حمایت از توسعه گردشگری و هلدینگ میراث بزرگ عشایری در این نشست شرکت کردند و در مورد پروژه ها در زمینه همکاری های صنعتی، بخش گردشگری و سایر موضوعات بحث و تبادل نظر کردند.

همچنین نمایندگان شورای تجارت تاتارستان و باشقیرستان آنها در مورد روابط تجاری و اقتصادی، سرمایه گذاری و ظرفیت گردشگری این جمهوری ها صحبت کردند.

در ادامه این دیدار طرفین برای همکاری های مثمر ثمر و دلگرم کننده ابراز امیدواری کردند.

پایان پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید