سفر هیئت یمنی به عربستان موفقیت آمیز بود – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، نماینده رسمی یمن موفقیت آمیز وی از سفر هیئت این کشور به عربستان سعودی خبر داد.

در این رابطه «عبدالکدر المرتضیرئیس کمیته ملی اسرای یمنی این موفقیت را اعلام کرد آمیز بودن با بیان اینکه سفر هیات یمنی به عربستان و بازدید از زندان های این کشور گفت: هیات یمنی در جریان وضعیت زندانیان در زندان خود در عربستان قرار گرفت و این هیات بانک اطلاعاتی مربوط به اجرای برجام را بررسی کرد. توافق.

المرتضی وی در عین حال با اشاره به مشکلات یمنی ها با سایر طرف ها از جمله عوامل یمنی مرتبط با عربستان، ابراز امیدواری کرد که این مشکل نیز حل شود و این سفرها اولین گام برای اجرای کامل توافق در یمن یا پایان بحران انسانی در این کشور کشور باشد

رئیس کمیته ملی اسرای یمنی همچنین ارتباط پرونده زندانیان با مسائل سیاسی، نظامی و امنیتی را تکذیب کرد و گفت: آماده اجرای توافقنامه تبادل اسرا هستیم.

دو روز قبل از عبد القادر المرتضی» رئیس کمیته ملی اسرا در دولت نجات ملی یمن از سفر هیئت فنی عربستان به سنا در مقابل خروج هیئتی از سنا وی از ریاض خبر داد و گفت که این اقدام در راستای سازوکار مربوط به توافق صورت گرفته در اردن برای تعیین فهرست اسرا برای مبادله در مرحله اول است.

رئیس کمیته ملی مسائل اسرای یمنی تاکید کرد: سفرهای مذکور به منظور بررسی اسامی زندانیان و تطابق آنها با واقعیت انجام شده و به هیچ پرونده سیاسی دیگری در رابطه با یمن مربوط نمی شود.

لازم به ذکر است که در آگوست ماه گذشته، رئیس کمیته زندانیان در دولت نجات ملی یمن اعلام کرد که دور جدید مذاکرات درباره پرونده زندانیان در امان، پایتخت اردن به پایان رسیده است. بر سر اسامی برخی از زندانیان برای آزادی توافق شده بود.

این روزها یمن شرایط پس از آتش بس را تجربه می کند، اما همزمان، مذاکرات مبادله زندانیان دولت به دولت در جریان است. سنا و ریاض ادامه می دهد.