سومین عامل مرگ و میر در چهارمحال و بختیاری چیست؟


به گزارش خبرگزاری فارس از شهرکورد، ارسلان خالدی فر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، اظهار داشت: سومین علت مرگ و میر در استان چهارمحال و بختیاری در سال گذشته سرطان بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: بر اساس بررسی های انجام شده بیشترین علت مرگ و میر در استان در سال گذشته بیماری های قلبی عروقی، بیماری های عفونی (به دلیل شیوع کرونا)، سرطان، تصادفات جاده ای و تصادفات بوده است.

خالدی فر تصریح کرد: سال گذشته ۲ هزار و ۵۱ مورد مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی، یک هزار و ۲۳۵ مورد فوت ناشی از بیماری های عفونی و ۸۴۰ مورد مرگ ناشی از سرطان در استان به ثبت رسیده است.

وی بررسی علمی- فنی و کارشناسی ثبت صحیح علل مرگ و میر در کشور را از اولویت های وزارت بهداشت در دولت فعلی خواند و افزود: این شاخص در برنامه ریزی، سیاست گذاری، تخصیص بودجه حائز اهمیت است. و تخصیص منابع کشور .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد با ابراز خرسندی از برگزاری سمینار ملی آموزشی «نظام ثبت و طبقه بندی علل مرگ و میر» به منظور تقویت و ارتقای سطح سلامت، اظهار داشت: این سمینار دارای تأثیر قابل توجهی بر تحقیقات شاخص های سرطان، بهبود سیستم اطلاعاتی پایش و سلامت افراد و تحول در وضعیت سلامت کشور.

انتهای پیام/۶۸۰۳۸
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید