شایعات هفته؛ از ممنوعیت تبلیغات زنان تا تعطیلی پارک ها به مدت دو هفته


از شایعه تا واقعیت: هفته گذشته شایعات زیادی در فضای مجازی منتشر شد که هیچ کدام صحت نداشت. در زیر به بلندترین آنها نگاه می کنیم:

* شایعه تعطیلی دو هفته ای پارک ها

پس از اظهار نظر مختاری، مدیرعامل سازمان پارک ها و باغ ها مبنی بر تعطیلی دو روزه تعدادی از پارک ها در بستر رودخانه و کوهستان، شایعه تعطیلی دو هفته ای پارک ها به دلیل ابتلا به کرونا منتشر شد.

در همین راستا، مختاری، مدیرعامل سازمان پارک ها و باغ ها و مطهر محمدانی، سخنگوی شهرداری تهران، تعطیلی دو روزه پارک ها را به دلیل شرایط جوی تایید و شایعه تعطیلی دو هفته ای این پارک ها را تکذیب کردند.

* شایعه ممنوعیت تبلیغات زنان

در طول هفته صحبت هایی مبنی بر ممنوعیت هرگونه استفاده از بانوان در تبلیغات مطرح شد و این موضوع واکنش های زیادی را در فضای مجازی به دنبال داشت. اما دفتر تبلیغات و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در اطلاعیه ای تصریح کرد: بر اساس قوانین و مقررات تبلیغات بازرگانی در کشور، هرگونه «استفاده ابزاری» از زنان، مردان و کودکان ممنوع است.

* شایعه جدید درباره مجری تلویزیون

همچنین در هفته گذشته بار دیگر شایعه ای مبنی بر اینکه زینب ابوطالبی (مجری تلویزیون) و زهرا ابوطالبی (دانشجوی مقیم آمریکا) دختران حمید ابوطالبی (دیپلمات دولت روحانی) هستند منتشر شد.

این شایعه در حالی است که زینب ابوطالب نسبتی با حمید و زهرا ابوطالبی ندارد.

* فیلم حماقت عمانی را به ایرانی ها نسبت دادند

در چند روز گذشته ویدئویی از بی احتیاطی چند نفر در مواجهه با سیل در فضای مجازی منتشر شد که برخی آن را به وقوع سیل در استان فارس نسبت دادند اما بررسی ها نشان داد این فیلم مربوط به کشور است. عمان.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید