شرح منطقی و علمی الگوی کشت برای کشاورزان – خبرگزاری مهر ایران و جهان نیوزبه گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام صفر قربانپور در خطبه های نماز جمعه این هفته رشت در مصلی امام خمینی (ره) فرا رسیدن میلاد با سعادت حضرت محمد مصطفی (ص) را تبریک گفت.ن) و امام جعفر صادقآ) وی به گرامیداشت هفته وحدت اشاره و تصریح کرد: امروز با توجه به هجمه های دشمن باید در صحنه و شخصا در صحنه ها حضور داشته باشیم.

وی برخورد با اغتشاشگران و اغتشاشگران را خواسته اصلی مردم از دستگاه قضایی دانست و افزود: این افراد باید به سزای اعمال خود برسند و مسئولان جزئیات مردم را اعلام کنند.

امام جمعه موقت رشت با بیان اینکه وحدت بین اقوام و مذاهب یکی از اصول اساسی انقلاب اسلامی است، گفت: امروز دشمن همین وحدت را هدف قرار داده و هدف از اغتشاشات اخیر تجزیه کشور و آسیب رساندن به نظام اسلامی است. سیستم.”

وی افزود: همدلی و وحدت ملی در جامعه اسلامی همه نقشه ها و دسیسه های دشمنان را خنثی می کند، در این میان اقوام با مذاهب مختلف نقش مهمی در حفظ این وحدت دارند.

حجت الاسلام قربانپور با بیان اینکه ما پیرو حضرت محمد مصطفی هستیم.ن) و معارف مکتبی خدا و پیامبر و اهل بیت پاک و مطهر ایشان.

وی با تاکید بر نقش مهم خانواده ها و مسئولان در رفع شبهات، ادامه داد: عدم آگاهی و بصیرت در اتفاقات اخیر مشهود است که باید با اجرای برنامه های مختلف، جوانان را نسبت به مسائل دینی و روز حاکمیت آگاه کرد.

امام جماعت موقت رشت با بیان اینکه امروز نیازمند تعامل، هماهنگی و جهاد هستیم، تصریح کرد: مشکلات باید به درستی شناسایی، تشریح و تبیین شود و مسئولان استان گیلان نیز باید وارد عمل شوند.

وی با اشاره به تفاوت دنیای مدرن امروزی با گذشته و گسترش استفاده از فضای مجازی، افزود: خانواده ها باید آموزش و سایر امور را در حوزه آموزه های دینی برنامه ریزی کنند. کوچک و خرج کن

حجت الاسلام قربانپور در ادامه به موضوع اصلاح الگوی کشت محصولات کشاورزی اشاره کرد و آن را ضروری و ضروری دانست و گفت: الگوی کشت باید متناسب با شرایط جغرافیایی و اقلیمی استان ها به ویژه گیلان حتی امروز در آنجا باشد. جایی برای آزمون و خطا نیست

وی با تاکید بر لزوم همکاری و دوستی مسئولان با کشاورزان افزود: باید توجیه منطقی و علمی الگوی کشاورزی مورد توجه قرار گیرد.