شناسایی ۲۱۳ مورد جدید ابتلا به کرونا در کشور؛ ۵ نفر دیگر فوت کردند


بر اساس اطلاعات وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته ۲۱۳ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که متاسفانه ۵ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

از دیروز تا امروز ۱۸ آبان ماه ۱۴۰۱ بر اساس معیارهای تشخیصی نهایی، ۲۱۳ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در کشور شناسایی شدند که از این تعداد ۴۷ نفر بستری شدند. تعداد کل مبتلایان به کووید-۱۹ در کشور به ۷ میلیون و ۵۵۷ هزار و ۶۵۰ نفر رسید.

متاسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۵ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در کشور جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۴۴ هزار و ۵۷۶ نفر رسید. خوشبختانه تا کنون ۷ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۹۵۰ نفر از بیماران بهبود یافته و یا از بیمارستان ها ترخیص شده اند.

۱۳۳ بیمار مبتلا به کووید-۱۹ در بخش‌های مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌ها بستری هستند. تا امروز ۵۴ میلیون و ۳۶۶ هزار و ۸۸۰ آزمایش تشخیص کووید ۱۹ در کشور انجام شده است.

همچنین تاکنون ۶۵ میلیون و ۱۲۰ هزار و ۹۶ نفر نوبت اول، ۵۸ میلیون و ۵۲۵ هزار و ۸۹۷ نفر نوبت دوم و ۳۱ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۸۷۸ نفر نوبت سوم و بیشتر و تعداد کل واکسن های تزریقی دریافت کرده اند. در کشور به ۱۵۴ میلیون و ۹۷۷ هزار و ۸۷۱ دوز رسیده است.

طی ۲۴ ساعت گذشته ۵ هزار و ۷۰ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شد. همچنین در حال حاضر ۳ شهر در حالت قرمز، ۱۷ شهر در رنگ نارنجی، ۲۱۸ شهر در رنگ زرد و ۲۱۰ شهر در رنگ آبی قرار دارند.