شناسایی ۵۰ اختراع سلامت با محوریت تجاری سازی


دکتر یونس پناهی با بیان اینکه ۵۰ اختراع سلامت با محوریت تجاری سازی شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۱۰ درصد از اختراعات ثبت شده سلامت حمایت و تجاری سازی می شود. کیفیت و نرخ تجاری سازی ایده های ثبت شده باید تا افق ۱۴۰۴ به ۲۰ درصد برسد تا مربیان تشویق شوند تا پتنت ها را تجاری کرده و محصولات را به بازار عرضه کنند.

معاون وزیر بهداشت و فناوری تصریح کرد: در دنیا مرسوم است که یک ایده فناورانه در قالب پتنت به ثبت برسد تا زمان کافی برای رساندن ایده به یک محصول و سپس تجاری سازی و اجرای آن داشته باشد. بازار. ثبت اختراعات به گونه ای است که دانش، خلاقیت و نوآوری مورد سوء استفاده دیگران قرار نگیرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، وی گفت: نباید ثبت اختراع را برای درخواست ثبت کاهش دهیم. اگرچه یک ایده به خودی خود بسیار ارزشمند است، اما اگر این ایده به مدت ۲۰ سال به نام فردی ثبت شود و هرگز به مرحله تجاری سازی نرسد، برای کشور مفید نخواهد بود. باید تمام تلاش خود را به کار گرفت تا ایده ها برای حل مشکل در حوزه سلامت کشور به کار گرفته شود.

دکتر پناهی تاکید کرد: هدف اصلی ما رسیدن به محصول است. همانطور که در جریان تحقیق پاسخگو و مسئله محور، پس از تهیه و انتشار مقاله، لازم است روند تا مرحله تولید محصول و خدمات ادامه یابد، در مرحله ثبت ایده و اختراع مراحل انجام شود. باید تا زمانی که محصول در بازار عرضه شود ادامه یابد.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟