شهر قم آماده برگزاری مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی است


به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی شهرداری قم، مهدی اصفهانیان مقدم در گفت وگوی خبری ضمن تسلیت ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (علیه السلام)، اجرای طرح جهادی روحانیون کشیک با شعار نجات مردم جهان با حسین(ع) در ایام محرم و صفر امسال با حضور مردم و هیئات مذهبی اعلام کرد: با مشارکت مردم و هیئات مذهبی ایجاد از حال و هوای شهر و سیاه شدن سطح هشت گانه با محوریت حرم اهل بیت (علیهم السلام) و مسجدالحرام جمکران در ماه های این ماه. محرم برگزار شد.

وی با بیان اینکه مردم و هیئات مذهبی در این زمینه همکاری مناسبی داشته اند، ابراز داشت: یکی از رویکردهای شهرداری قم برای باشکوه ترین مراسم محرم و صفر امسال به ویژه تاسوعا و عاشورای حسینی استفاده از مشارکت مردمی، تکایا و مردم است. اقدامات سازمان های مذهبی نتایج خوبی داشت.

معاون محیط زیست و خدمات شهری شهرداری قم با اشاره به هوشیاری و فعالیت تمامی نیروها و ماشین آلات آتش نشانی در ایام تاسوعا و عاشورای حسینی افزود: با توجه به افزایش ضریب ایمنی آتش نشانی شهر و برنامه ریزی های انجام شده، سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از هیئات مذهبی، مساجد و امثال اینها بازدید و با ابلاغ دستورالعمل های ایمنی به مسئولین اجرایی موکب ها و نمازخانه ها و هیئت های مذهبی و مساجد، ضمن گزارش شرایط خطرناک، راهکارهای مناسبی برای ایمنی و ایمنی آنها ارائه می کند. حذف

وی خاطرنشان کرد: با توجه به استقرار تیم های آتش نشانی در اطراف حرم کریمه اهل بیت(س)، مسجد مقدس جمکران و سایر ارگان ها و اماکن مورد نیاز در قالب تیم های پیاده و خودرویی به همراه ماشین های آتش نشانی و تجهیزات. و موتورسیکلت EFT و همچنین تحویل کپسول ایمن اطفای حریق به مسئولان اجرایی جهت حضور در مراسم تاسوعا و عاشورای حسینی به صورت ایمن و بدون حادثه با حضور متولیان امر.

انتهای پیام/۷۸۰۲۳
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید