شهید مرتضی احمدی نژاد: شناخت دوست و دشمن باعث تداوم راه شهدا می شود


به گزارش خبرگزاری فارس از قم، شهید مرتضی احمدی نژاد فرزند علی اکبر در ۱۴ بهمن ۱۳۵۱ در قم دیده به جهان گشود. پس از مدتی مجاهدت در تاریخ ۲ خرداد ۱۳۶۷ در غرب کشور به شهادت رسید. وصیت نامه این شهید والامقام را در زیر می خوانید:

نام خدا

به نام خداوند حافظ حرمت خون شهدا و با درود بی کران به رهبر انقلاب و به امید پیروزی رزمندگان اسلام و نابودی صدام و یاران صدام و ظهور هر چه زودتر قائم از آل محمد (ص)

اکنون که این هدیه بزرگ را از خداوند دریافت کردم و به فیض شهادت نائل آمدم، از شما پدر و مادر عزیزم سپاسگزارم که مرا تربیت کردید. تو به من آموختی که چگونه مسلمان باشم و برای تربیت من زحمت کشیدی، من تو را بسیار آزار دادم و برای من زحمت کشیدی، امیدوارم مرا ببخشی و حلالم کنی.

من از شما می خواهم اسلام را بیشتر ترویج کنید و در راه من زیاد هزینه نکنید و اسراف نکنید مادرتان هم حجاب خود را حفظ کنید و مخصوصاً در مقابل دشمنان برای من گریه نکنید.

برادران و خواهران عزیزم اگر در داخل یا خارج از کشور باعث ناراحتی و ناراحتی شما شده ام، مرا ببخشید. به نفع مردم و خودتان یاد بگیرید.

از برادرم می خواهم راه من را ادامه دهد و اسلحه افتاده ام را بردارد تا سنگر و جلو خالی نشود و از خواهرم هم می خواهم راه من را ادامه دهد و حجابش را به همین شکل حفظ کند. و من خواهش می کنم که هر دو مادر و پدرشان را دوست داشته باشند و به حرف ها و اعمال یکدیگر گوش دهند.

از طرف من حسین و مجتبی را ببوس و به بچه ها بگو چه کسی خوب است و چه کسی بد است تا آنها هم دوست و دشمن را بشناسند که این باعث می شود راه من و یارانم را ادامه دهند.

از شما می خواهم که گوش به فرمان خدا و رسول خدا و اهل بیت و امام باشید و احکام دین را رعایت کنید و تهمت نزنید تا مجبور به استغفار شوید. از گناهان بپرهیز و نهی از منکر و امر به معروف را یاد کن و از پرهیزگاران باش و مرا فراموش مکن.

من ۷-۸ روز روزه دارم که شک دارم در صحت آنها و همچنین حدود ۱۵ روز نماز که بتوانید آنها را برای من انجام دهید. اگر ممکن است مرا در گلزار شهدای انتهای خیابان چهارمردان دفن کنید و خرج من نکنید و مجلس را ساده انجام دهید و برای من زیاد گریه نکنید که گریه سزاوار مولایم حسین (ع) است.

از امت شهید و دلاور می خواهم راه من را ادامه دهند و از خانواده و شما امت بزرگ می خواهم که برای امام دعا کنید و جبهه ها را خالی نگذارید. با کمک های نقدی و جنسی شما روحیه رزمندگان بالا می رود و لطفا جلوی کمک های خود را نگیرید زیرا صلح با دشمن مایه شرمساری و پایمال شدن خون شهداست.

خدایا اشکالی ندارد دشمن چشم ما را از حدقه در آورد، خدایا اشکالی ندارد دشمن سر جوانان ما را برید، خدایا اشکالی ندارد دشمن دست ما را قطع کند، خدایا اشکالی ندارد دشمن جوانان را زنده به گور می کند. اما خدایا از تو می خواهم کمکمان کن تا عهدمان را در مقابل دشمن نشکنیم و به عهد خود با امام امت وفا کنیم.

ای مردان امت اسلامی از شما می خواهم که حسین وار از دین خدا حمایت کنید و خدا را که حافظ ماست فراموش نکنید. ای زنان امت اسلامی از شما می خواهم از مردان خود مانند زینب حمایت کنید که پشتوانه خدا و دین خداست.

به امید پیروزی رزمندگان اسلام بر کفر جهانی سلام الله علیه.

انتهای پیام/ ۷۸۰۳۲
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید