شکاف دستمزد جنسیتی در صنعت تجارت آشکار شد


در حالی که زنان در صنعت تجارت پیشگام بوده اند، تحقیقات جدید شکاف سرسام آور دستمزد را نشان می دهد

آیا می دانید زنان چه تأثیری در صنعت تجارت داشته اند؟ من صادقانه می گویم که این کار را نکردم. با این حال، اخیراً برند تامین ابزار Tooltation برخی از دستاوردهای کمتر شناخته شده پیشگامان زن را آشکار کرده است.

به عنوان مثال، ماشین ظرفشویی ای که هر روز بارگیری و تخلیه می کنید توسط ژوزفین کوکرین، متولد ۱۸۳۹ اختراع شده است. برف پاک کن هایی که هنگام بارندگی روشن می کنید، توسط مری اندرسون، متولد ۱۸۶۶ اختراع شد. مایع اصلاحی (Tipp-Ex) که استفاده کردید. در مدرسه (یا ناخن های خود را با …) توسط بت نسمیت گراهام، متولد ۱۹۲۴ اختراع شد.

و این فقط سطح را خراش می دهد. از زمان ایجاد پل بروکلین تا ماشین‌حساب‌های نموداری، زنان کلیشه‌های موجود در این صنایع را به چالش می‌کشند. با این حال، نگران‌کننده است که دریافت حقوق مشابه با همتایان مرد آنها هنوز یک مشکل است.

با نگاهی به شکاف دستمزد جنسیتی در این صنایع، Tooltation بزرگترین شکاف دستمزد را در صنعت برق و تامین انرژی یافت. میانگین درآمد برای مردان در این صنعت ۴۹۶۷۲ پوند و برای زنان ۳۴۵۴۴ پوند است که باعث ایجاد شکاف ۱۵۱۲۸ پوندی می شود.

صنعت معماری و مهندسی با ۱۳۸۳۳ پوند در سال در رتبه دوم قرار دارد. بعدی ساخت و ساز است، با شکاف ۱۲۳۸۸ پوند و در نهایت تحقیق و توسعه علمی با ۱۰۶۰۴ پوند.

Tooltation تأکید می کند که در حالی که ساخت و ساز دارای شکاف کمتری نسبت به سایرین است، این صنعت نیز صنعتی است که زنان پتانسیل کمترین درآمد را دارند. زنان می توانند انتظار داشته باشند که سالانه کمتر از ۲۷ هزار پوند به خانه برسند که کمترین درآمد سالانه زنان در بین تمام صنایع است.

یکی از سخنگویان Toolstation اظهار داشت: «زنانی در سرتاسر جهان هستند که کلیشه‌های جنسیتی را در صنایع خود پشت سر می‌گذارند، اما به دلیل پیشگامان زن کلیدی مانند زنان بالاست که این امکان وجود دارد.

ما امیدواریم با برجسته کردن برخی از دستاوردهای زنان در چند قرن اخیر، تمام خوبی‌هایی را که زنان (و مردان) در این صنعت به دست می‌آورند، آشکار کنیم. در حالی که برای دستیابی به برابری دستمزد در معاملات باید انجام شود – همانطور که در بیشتر صنایع وجود دارد – آگاهی کلیدی است و ما امیدواریم که با شروع این گفتگوهای سخت، بتوانیم شاهد تغییر باشیم.


منابع بیشتر:


اگر به دنبال ایجاد اعتماد به نفس و دریافت مشاوره شغلی هستید، ممکن است صحبت با یک مربی برای شما مفید باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر به دایرکتوری Life Coach مراجعه کنید.
رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر