ضرورت احیای سریع معدن سنگرود رودبار/ مسئولان در کنار مردم باشند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر اسدالله عباسی عصر پنجشنبه در سفر به روستاهای شهرستان رودبار در بین مردم روستا Clishm فرمود: مردم Clishm نقشی ضروری در فرم دریافت می کنم انقلاب اسلامی و حراست مقدس نقش داشتند و امروز انقلابیون نظام هستند.

استاندار گیلان با بیان اینکه ما وارث عقب ماندگی های گذشته هستیم از کاستی های ایجاد شده عذرخواهی کرد و گفت: تلاش دولت سیزدهم رفع موانع در بخش های مختلف است و نباید فرصت را برای جبران عقب ماندگی ها از دست داد. .

عباسی با اشاره به حضور مدیران کل در صحنه در دیدارهای چهره به چهره با مردم، این اقدامات را حاصل حل مشکلات و توسعه دانست و اظهار داشت: سند واگذاری آفرینش کشور در گرو جهاد است. و عملکرد انقلابی حاکمان.

وی با تاکید بر توزیع عادلانه خدمات و بودجه در گیلان افزود: در گذشته بودجه بر اساس جمعیت تقسیم می شد اما امروزه بودجه بر اساس محرومیت و حجم تعیین می شود تا خدمات به صورت عادلانه توزیع شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه مردم بهترین پشتوانه نظام هستند از مسئولان خواست در کنار مردم باشند و افزود: رویکرد مردمی دولت سیزدهم باید سرلوحه مدیران در سطوح مختلف دولت باشد.

عباسی با در نظر گرفتن مشکل آب شرب روستا Clishmیک هفته به مدیرکل آبفای گیلان برای رفع این مشکل فرصت داد و اظهار داشت: کارگروهی برای حل مشکل آب شرب و سایر مسائل Clishm تشکیل شود.

وی ادامه داد: حل مشکل مخابرات، بررسی طرح هادی و تعیین نقش سالن آموزش و پرورش روستا. Clishm یکی از تاییدات اصلی این سفر باشد.

نماینده عالی دولت در گیلان توزیع ۴۰ کیلومتری کابل خویشتن داری وی از شهرستان رودبار خبر داد و افزود: تقویت زیرساخت های برق روستایی رودبار در اولویت است.

عباسی با تاکید بر استفاده از انرژی های نو در گیلان گفت: تامین برق از طریق انرژی نو و خورشیدی در دو شهر. لوشان و انجیل می رود.

او از احیای اولیه معدن سنگرود خبر داد و افزود: مال من سنگرود زمانی دو هزار کارگر داشت و موتور صنعت منطقه بود اما امروز تعطیل شده و به زودی احیا خواهد شد.

استاندار گیلان با اشاره به استفاده از تسهیلات تبصره ۱۶ و ۱۸ کشاورزی، دامپروری و گردشگری گفت: مردم می توانند با استفاده از این تسهیلات در این بخش ها فعالیت کنند و چرخ اشتغال و تولید را به حرکت درآورند.