طرح معلم منجی هر دانش آموز در حال اجراست – خبرگزاری مهر ایران و اخبار جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، مراسم عقد قرارداد بین دانشگاه فرهنگیان و جمعیت هلال احمر با حضور پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر و رضا مراد صحرایی رئیس دانشگاه فرهنگیان برگزار شد.

کولیوند در این مراسم گفت: تفاهم نامه همکاری مطابق دانشگاه فرهنگیان و جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران طرحی با عنوان «هر دانش آموز معلم، ناجی دانشجو، آماده در روزهای سخت» امضا کردند.

وی در ادامه گفت: در گام دوم انقلاب اسلامی و با تمرکز بر مفاد مندرج در بیانیه گام دوم کمک به تحقق اهداف دانشگاه فرهنگیان، توانمندسازی دانشجویان، معلمان، اساتید و کارکنان و همچنین تحقق اهداف مشترک است. . مزیت – فایده – سود – منفعت و برای نیکوکاری جمعیت هلال احمر گسترش و توسعه آموزش های امدادی در دانشگاه فرهنگیان ضروری است.

رئیس جماعت افزود: بهبود تاب بیاور اجتماعی، آمادگی همگان برای پیشگیری و کاهش اثرات بلایای طبیعی ناشی از تغییرات اقلیمی، گسترش اجماع و همکاری در تداوم کمک‌های داوطلبانه و خدمات بشردوستانه، تلاش برای برقراری دوستی و تفاهم متقابل و صلح پایدار بین ملت‌ها و حمایت از زندگی و سلامت انسان، تلاش کاهش آلام بوشرا از دیگر اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.

زمینه های همکاری جامعه به شرح زیر اعلام شد:

تهیه بسترهای لازم برای همکاری های کمکی، بشردوستانه، آموزشی و فرهنگی مطابق با مشخصات دانش آموزان، معلمان و اساتید

ارائه آموزش های اولیه از جمله آموزش کمک های اولیه به دانش آموزان و معلمان با استفاده از ظرفیت مراکز هلال احمر.

ارائه حمایت های روانی با کمک تیم های تخصصی سحر و امدادگران پیشرفته

برنامه کوچک و برگزاری دوره های آموزشی عمومی و تخصصی برای دانش آموزان، کارکنان و معلمان با هدف تبدیل هر دانش آموز به نجات دهنده و صدور گواهینامه های مربوطه.

حفظ پایان نامه های دانشگاهی مرتبط با نیازها و مأموریت های جمعیت

استفاده از ظرفیت داوطلبان دانشگاه در فعالیت های داوطلبانه از جمله آموزش، ارائه خدمات اجتماعی، توانبخشی و سایر موضوعات مرتبط با رسالت جمعیت.

استفاده از دانشجو معلمان به عنوان مربی هلال احمر

زمینه های همکاری دانشگاه

حمایت از فعالیت کانون دانش آموزی هلال و اعطای تسهیلات به هلال احمر

همکاری در راه اندازی مراکز هلال در سطح پردیس و مراکز دانشگاهی و تجهیز مراکز

ایجاد بستر مناسب برای عضویت داوطلبان اعم از دانش آموزان، معلمان در جمعیت

تخصیص تسهیلات دانشگاه برای انجام آموزش عمومی طبق مقررات دانشگاه

مبانی و هماهنگی برای اجرای مانورهای مختلف امدادی در سطح پردیس ها، مراکز استان ها، خوابگاه های دانشجویی و کانون های دانشجویی

ایجاد خانه های هلال در مراکز دانشگاهی فرهنگ